Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetika ultrahang eredmény,...

Genetika ultrahang eredmény, akkor ez jó?

Figyelt kérdés
Sajnos sietett nagyon az orvos, nagyon el volt csúszva az egész rendelés, időpontra mentem mégis 2,5 órát vártam. Asszisztensek is bunkók voltak ki se töltötték a kis könyvem, pedig mondta a saját dokim hogy azt a teszt töltessem ki de azt akarták.. A papíron ez van: tarkóredő cut off alatti mm és orrcsont detectálható. Durvább rendellenesség nem valószínű. Saját dokihoz 2 hét múlva megyek, nyilván ő is mondja majd hogy mizu.
2020. júl. 1. 13:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt a részt* akart lenni nem teszt. 😀
2020. júl. 1. 13:39
 2/9 A kérdező kommentje:
És azt se akarták* ne haragudjatok siettem is meg a telefon is át ír mindent.
2020. júl. 1. 13:40
 3/9 anonim ***** válasza:

A tarkóredő gondolom határérték alatt van ( ergo jó) ez 3 mm-ig jó. A 3mm sem biztos, hogy kóros még.

A detectálható orrcsont pedig azt jelenti, hogy észlelhető/ kimutatható az orrcsont ami szintén fontos.

2020. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha valami baj lenne akkor tuti mondta volna a doki ugye?
2020. júl. 1. 14:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Biztosan.

Nincs rajta a pontos tarkóredő méret?

Tesztet csináltattál?

2020. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs rajta. Azt sajnos nem. Akartunk csak ez a hónap nem úgy jött össze ahogy gondoltuk.
2020. júl. 1. 15:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Van már egy gyermekem, 5 éves de neki rá írták a méretet. Nem értem hogy most miért nem.
2020. júl. 1. 15:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt jelenti a lelet, hogy a tarkóredő a határon belül van, és van orrcsont, ami szintén normális.

Azért nem írtak méretet, mert az a kombinált teszthez kellene, és sokszor felhasználják úgy, hogy:

1. Csak speciális vizsgával rendelkező ember mérhetné a kombinált teszthez szükséges tarkóredő értéket.

2. Bár a kombi teszt fizetős, ebből az orvos, aki a jelentős részét (az UH-t) megcsinálja, semmiféle honoráriumban nem részesül.


Ha kombi tesztet akarsz, akkor ahhoz viszont kell a pontos méret.

2020. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hat ezt en nem ertem. Nekünk is írtak pontos mm-t. Amúgy en megfogadtam most a fiamnal, ha valaha lesz második gyerek én nem szarozok kombi tesztekkel. Rögtön prena. Mennyi idegeskedést megsporolhattam volna magamnak....

egyébként a lelet jó. Nincs vele baj.

2020. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!