Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lett rossz a genetika...

Mennyire lett rossz a genetikai ultrahang eredményem?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok és Down-ra 1:668 lett a kockázat a 12 hetes genetikai ultrahangon, ami közepes kockázatú. Viszont ezen az oldalon olvastam, hogy a korombeliek többségének sokkal jobb eredményük lett >1:1500.


Az eredmény ez lett:

CRL (ülomagasság): 59,00 mmmm

NT (nyakiredo): 1,00 mmm


DV (ductus ven.): 1,34 Pl


Elvileg ez normális, de nem tudom akkor mi vihette le az eredményt? Azt nézik, hogy van-e valakinek vmilyen betegsége?



2018. jún. 7. 18:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A korod miatt,mert mas nem indokolja..azonkivul orrcsont abrazolodik? Nekem az nem stimmelt es elegge ranyomta a belyeget az eredmenyre.
2018. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, az orrcsont az látható. Még annyi van feltüntetve,hogy TR nem mért. Ez nem tudom mondjuk mit jelent.
2018. jún. 7. 19:40
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem 1:750 lett a down szűrés.35 éves vagyok,és a 13.héten voltam.uh-n,ahol a nyaki redő 2,6 mm lett.Gondolom ezek miatt jött ki rossz eredmény.Csináltattam Prena tesztet,ott minden stimmelt.
2018. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35 evesen 1:93 mahas kockazat jott ki. Uh- n minden rendben volt. Megcsinaltattam a mehlepeny biopsziat,es minden rendben van.
2018. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
Igen, ez közepes kockázat, az orvosod el fog küldeni további vizsgálatokra. Az anyai hormonokat nézik a kombinált tesztnél, azok adják ezeket az eredményeket. Nekem 29 évesen mindegyik kockázatra 1:20000 jött ki. Most 31 évesen 1:1256-hoz a Down-ra. Mi megcsináltattuk a Nifty tesztet, mert hiába tartoztunk az alacsony kockázatba zavart a különbség, mert ennyit nem ronhat a kor. Kiderült 2 hétre rá, hogy a pajzsmirigyem teljesen el van szállva és mivel akár 1 hormon is felboríthatja az egész hormonrendszert valószínüleg azért lett rosszabb ennyivel a kombinált teszt. Nyilván ezt senki sem tudja megmondani biztosra, ez egy feltételezés. Nifty tesztünk negatív lett, nagyon nem bántuk meg, hogy megcsináltattuk, sokkal nyugodtabbak vagyunk így.
2018. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Utolsó neked nagyon nehéz lehetett a prena tesztig, mert az valóban magas kockázatú. Gondolom jól megijedtél. Én is gondolkodom a Prena teszten, pedig az enyém nem olyan rossz.
2018. jún. 7. 20:12
 7/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam pl. a cukorbetegségem számított.

10 hetes voltam, mikor mentem időpontot kérni. Mondtam, hogy 2-es típusú cukorbeteg vagyok (azóta kiderült 1-es típusú, akkor úgy tudtam 2-es),be is írták. Igen, de figyelembe nem vették, mert aki ráírta, azt írta terhességi cukrom van. Igaz, cukorterhelés a 24. héten van, nemis értem miért nem tudta.

Tehát, első eredmény rossz lett, beszélgettünk, aztán valahogy kiderült az elírás. Így újraszámolták, és így már rendben volt.

Azóta 10 hónapos a picim, egészséges.

2018. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem utolsónak ment, közben kaptam még választ, a 4-esnek szólt.
2018. jún. 7. 20:12
 9/21 A kérdező kommentje:
Szerintem az epilepsziámat nem vették figyelembe,mert nem is volt feltüntetve. Aztán ki tudja.
2018. jún. 7. 20:33
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia

37 évesen 3735 lett a down-ra a kockazatom.Elvileg bele számít ha van a csaladotokban genetikai betegség pld nyulszaj,nyitott gerincel szuletett meg meg nem tudom mik,elvileg felsorolva megkaptad egy papíron,bár nem tudom hol hogy mennek a dolgok.Szamit hogy dohányoztak e,letették vagy még dohányzók,számít a vérvétel eredménye,illetve maga az uh.En arra gondolnak hogy a vérvétel eredménye rontott az eredményesen,de ez csak tipp.

2018. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!