Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros kismamák,...

Terhességi cukros kismamák, mennyire szigorú diétát tartotok?

Figyelt kérdés

Sógornőmnek is magas lett a terhelése (nem vészesen, de azért magasabb mint kene). Eleinte az orvosa tanácsait követte, kevesebbet evett, lecserélte a lisztet, elhagyta a cukrot stb. Jók is lettek a cukor értékei, bár nem kellett rendszeresen mérnie. Aztán egy idő után valami Facebook csoportba lépett be. Azóta mindent lemér, két gerezd narancsot is. Állandoan sír, panaszkodik, hogy csupa rosszízű ételt kell ennie, és már semmi öröme az evésben. A családban szinte mindenkivel összeveszett már, mert nem főznek neki külön, ha vendégségbe jön. És sokat jön. Legutóbb pedig rámkiabálta, hogy ő ezerszer jobb anya lesz mint én, mert ő mekkora áldozatot hoz a babája egészségéért.

Az orvosra természetesen nem hallgat. Szerinte az orvos nem ért a diétához, csak a laikus Facebook anyukák.

Érdekelne más hogy csinalja? Normális ez, hogy ennyire tönkre kell tennie a saját és mások életét?


2020. júl. 2. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Én is mértem mindent, gyümölcsöt pláne, mert abban rengeteg a cukor. Remélem, kevesebbet szenvedtem látványosan. Viszont rettenetesen zavaró volt a sok, totál laikus, engem a diéta miatt folyton lehülyező családtag.
2020. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Én is cukros voltam és szörnyű volt, hogy mindenki belepofázott, hogy mit hogy kéne,meg jaj de könnyű ez a diéta mit vagyok úgy oda. Kérdező, biztos nem rosszat akarsz, de hagyd őt békén! Fogalma sincs annak, aki nem ment ezen keresztül, hogy a hormon gőzös állapot, az állandó aggódás, hogy ha rosszul eszel, a baba minden alkalommal inzulint termel számodra, a kontroll vesztés, hogy nem ehetsz konkrétan semmit, amit azelőtt ettél stb, teljesen ki tud készíteni egy kismamát. Utólag én is azt gondolom, hogy kicsit túl lihegtem, de benne lenne nagyon nagyon nehéz volt. Nem élveztem egy percet sem a terhességnek utána, mert állandóan felment a cukrom még az elvileg oké kajáktól is és lelkiismeret furdalásom volt. Rohadtul nem érdekelt, hogy mások szerint én hülye vagyok -e. Aki nem csinálta ezt végig, az ne ítélkezzen. Szóval abban tudsz neki segíteni, hogy meghallgatod és nem fikazod le állandóan
2020. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nekem sem lett fényes a cukorterhelésem. De én annyit tartottam a diétából, amennyit az orvos előírt és nem kergettem mindenkit őrületbe. Nem gondoltam úgy, hogy egy szem tictacal tönkreteszem a babámat. És soha nem minősítettem volna le senkit anyai mivoltában, amiért nem csinál hattyú halálát a terhességből.

És teljesen egészséges gyereket szültem én is, töléletes cukorral.

De úgy érzem, aki ennyire átesik a ló túloldalára, az tipikus mártíranya lesz és voltaképp élvezi, hogy szenved. Sőt, minél jobban szenved, annál boldogabb, hiszen már most elmondhatja, hogy ő mekkora áldozatokat hoz a gyerekéért. Legalábbis sógornőmön ezt látom. És az általa látogatott Facebook csoport tagjain is.

2020. júl. 3. 06:30
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, lehet hogy a sógornőd fura, de nekem is először csak kicsit volt rossz a cukrom aztán a terhesség vége felé állandóan romlott majd a babám cukra szülés után leesett és nekem pedig megmaradt a betegség..pedig szigorúan vettem. Van ilyen is...
2020. júl. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát elárulom, hogy a dietetikisok igen nagy része semennyire nem ért a terhességi cukorhoz, az ugyanis nem teljesen l olyan, mint a sima cukorbetegség. És igen, van a Facebookon egy terhességi cukorbetegség nevű csoport, ahol rengeteg segítséget adnak, hogy normálisan tudjanak diétázni a kismamák. Igenis szigorúan kell tartani a diétát, mert a baba egészsége a tét. Egyáltalán nem leányálom korán kelni, hogy időben reggelizz, kikísérletezni, hogy melyik étel dobja meg a cukrod és melyik nem... Naponta szúrkálni az ujjadat, hogy mérd a cukorszinted és néha mégis azzal szembesülni, hogy minden igyekezeted ellenére az egekben a cukrod,amivel a babádnak ártasz. Ne haragudj, de én is a falnak mentem az olyan anyukáktól, akik ilyenekkel jöttek, hogy jaj hát ennyi nem árt a babának. De árt... És hidd el, én aztán nem szeretek mártírkodni sem, meg szenvedni sem. De ha már gyereket vállaltam, akkor az a minimum, hogy mindent megteszek az ő egészsége érdekében.
2020. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De pont erről beszélek, hogy nem lesz a babának baja attól, ha 5 liter főzelékben van két kanál liszt. Mert kb megeszel belőle 2 dl-t, az a huszonötöd része. Kb 1-1,5 gramm. És számomra valahol mártírkodás 1 gramm liszt miatt már a gyerek betegségét vizionálni.

Mert nem arról van szó, hogy tojja le az egészet és egyen somlóit francia krémessel. De nem enni a főzelékből, mert leheletnyi liszt van benne? Elvárni hogy idegenek méregessék neki, hogy mennyi répát tettek bele, aztán meg azzal matekozgassanak? Ha neki erre van ideje meg hangulata, hát legyen. Első gyerekkel nekem is töménytelen szabadidőm volt. De úgy csinálni, mintha az a gyerek felrobbanna amiatt, hogy ő megeszik egy szem szőlőt...majd hősként tekinteni magára, amiért sírva megeszi a szart, holott nem lenne muszáj? Szerintem ez akkoris a mártírkodás kategória.

2020. júl. 3. 11:14
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Miért utálod szegényt ennyire? :(
2020. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező ha velem így beszéltél volna, Ennis kiborulok. A liszt egy dolog, azonkívül is tele van szénhidráttal egy főzelék, egyaltan nem egyszerű kitalálni, mennyit ehet belőle és igenis számít akkor a liszt is. Én sem ettem más főztjét és reggelente gyakran sírva toltam be a full fekete kenyeret sajttal, ami annyira rossz ízű, hogy forgott a gyomrom, de konrketan semmi mást nem bírt el a cukrom, ahogy haladt előre a terhesség és így is inzulinra tettek...nagyon nagyon nehéz a lemondás és az állandó félelem, igenis felmegy a cukra ha szőlőt eszik és semmi külső jele, de a szerencsétlen gyerek a hasában ilyenkor elkezd inzulint termelni az anyjának. Nagyon alattomos betegség és én is végig féltem és inkább szigorú voltam, mint hogy hibázzak.en is benne voltak egy csoportban és nagyon sok támogatást kaptam, nem tudom ez neked miért fáj???
2020. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező! Igen, pontosan arról beszéltem, hogy igenis lehet baja annyitól, a szigorú diétába nem fér bele egy kanál ebből, egy szem abból... De nem foglak győzködni. Az, hogy valaki lelkiismeretesen betart valamit a gyereke érdekében, nem hiszem, hogy erre a hisztire adna okot.

Igazából neked is csak annyi bajod van vele, hogy sz@ranyának nevezett. Van egy ötletem! Hagyd őt békén, ne piszkáld ezzel és akkor talán nem kapsz ilyen megjegyzéseket...

2020. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy a szakemberek (kettő is, diabetológus és dietetikus) is mind azt mondták, hogy indokolatlan kínlódás, amit csinál. És lehetne ezt kevésbé drasztikusan is.

Számomra ha egy orvos azt mondja, hogy egészségügyileg nem gond, ha nem méri le a 2 gramm lisztet, akkor az nem gond. Akkor sem, ha 100 ügyfélszolgálati munkatárs vagy fodrász mondja

2020. júl. 3. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!