Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben másabb duciként/molettké...

Miben másabb duciként/molettként terhesnek lenni, mint mondjuk normál testalkattal?

Figyelt kérdés

Első terhességemet 64 kilóval kezdtem, a második most sajnos 72ről indul. Még az első trimeszterben vagyok, de már most néha légszomjam van. (Tudom ez még nem fizikális tünet, még mindenem ugyanott van).

Mire számíthatok később? A gyomorsav, a tüdő nyomása nagyobb mértékben lesz érezhető? Később érezhető a baba mozgása? Vagy még mik?

Én most globálisan vagyok teltebb a testemen: karom, hasam, lábam, mindenem kerekebb. Remélem nem kell külön felhívni a figyelmet, hogy nem diétás és piszkálódó válaszokat remélek.



2020. júl. 3. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Semmivel, nem hiszem, hogy 8kg nagyban befolyásolna; ha 30kg lenne az nyilván. Azért van légszomjad, mert párás meleg van.
2020. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kövéren kezdtem a terhességemet 180/108 kg a végére 127 kilóval mentem szülni.Rengeteg víz volt rajtam, a kórházból már 117 kilóval jöttem ki.

Igazából nincs viszonyítási alapom, sose voltam vékony, ezért nem tudom, mennyire köszönhettem a túlsúlynak az örökös légszomjamat, ami vékonynál is normális. A baba a végén rányom minden szervre, tüdőre is.

Nem volt gond a cukrommal se a vérnyomásommal, ami nagy csoda. A babám is egészséges.

2020. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
80+ kilóval lettem terhes, de se magas cukrom, se magas vérnyomásom nem volt. Légszomjam se. Nem vizesedtem, az égvilágon semmi bajom nem volt, sőt a második terhesség alatt inkább alacsony volt a vérnyomásom. Egyedül az volt kellemetlen, amíg a sokáig faros gyerekem be nem fordult menetirányba a 37. héten, na ő nyomott mindenhol, de az súlyfüggetlen. Odafigyeltem arra, hogy mit és mennyit eszek, 8 kg plusszal mentem szülni mindkétszer.
2020. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vékonyan is folyamatosan légszomjam volt...

Egyébként 72 kiló szerintem még nem egy olyan extrém kategória

Max vigyázz hogy ne 20 kilót hízz

2020. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

75 kg-mal lettem 2-szer terhes


Nem vagyok molett,

csak amit plus size-nak mondanak mostanság.

1. Terhesség

15 kg hízás

Dolgoztam 37. Hétig

Könnyű terhességem volt..41+1-ig húztam.

Nagyon aktív voltam fizikailag végig


Nehéz szülés volt, nem a súlyom miatt


4 héttel később már csak 2 kg maradt


2. Terhesség

Kicsit nehezebb volt. A vége télre esett.. kicsi gyerekkel

20 kg jött fel


A szülés nagyon könnyű volt.. 3 h alatt lett meg sérülések nélkül..


4 hónappal később sajnos 8 kg van rajtam

/ kifogások vannak, hogy mièrt nem eszek, de talán érhető két 2 év alatti gyerek mellett.. ételre figyelek/

2020. júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Picivel 100 felett voltam mindegyik terhességem idején. Nem tudom, milyen lett volna normál testalkattal, de így imádtam. Tünetem nem volt, cukrom, vérnyomásom tökéletes, soha egy csillag nem volt a laborleleteimben. 😊
2020. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Se cukor se vérnyomás gond. Jó olvasni ezeket.

Igen, a 72 nem tűnik soknak, de a 163 centimnél feltűnő sajnos. Egyelőre lefele megy a mérleg, mert házi kosztot nem bírok enni, csak hülyeségeket, elvétve joghurtot, gyümölcslevet. A többit csak tuszkolom, mert muszáj normális ételt is ennem.. Ami lemegy az meg cukros.. Hát oda kell figyelnem.

2020. júl. 3. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyit mondott a doki, hogy mivel eleve volt rajtam plusz, igyekezzek max 10 kg-ot felszedni. (78 kg, 164 cm)
2020. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

115-tel estem teherbe, 147-tel mentem szülni. Vizesedésem extrém volt, ugyanis szülés után 3 nappal, 130 kg-gal távoztam a kórházból. Utána két hétben lement még 7 kg.

Szóval nyugi, mindent érezni fogsz 😀

2020. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!