Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 3. trimeszter tényleg ilyen...

A 3. trimeszter tényleg ilyen lenne?

Figyelt kérdés

Sokst olvastam már a 3. trimeszterről, hogy a kismamák többsége nagyon nehezen viseli.

Alvásproblémáik vannak,hasfájás,derékfájás.

Én még csak a 28.hétben vagyok de már észrevettem a hasfájást és elég rosszul is alszom.

A babáról ne is beszéljünk. Konkrétan szétrugdos egész nap. Van olyan is amikor valamit nagyon ügyködik benn, mert meghalok úgy fáj a hasam. Érzem hogy valamit csinál.

Másnak is ilyen az utolsó időszak?



2020. júl. 9. 06:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, a végén már úgy éreztem, kipukkad a hasam, mint egy lufi. Alig kaptam levegőt, zúgott a fülem, ha megálltunk a boltban a hűtős részlegnél, azt hittem, megfagy a magzatvíz, annyira fázott a pocakom :D Ilyenkor a baba is nemtetszését fejezte ki és összerándult, forgolódott vadul. Bezzeg a forró zuhany alatt nagyon jól ellazult ő is, én is :) csak már nem hajlott a derekam, úgyhogy szinte csak csorgattam magamra a vizet, és kész :D


Sajnos nekem nem is indult meg magától, repesztették a burkot is szülésnél. De az akkora megkönnyebbülés volt!

2020. júl. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És nálad is előfordult hasfájás? Kicsit megijedtem a napokban.
2020. júl. 9. 06:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Az elsőnél az elejétől a végéig olyan durva gyomorsavam volt, hogy a 3.trimeszter felé alig tudtam aludni még ülve is.

Pokolian fájtak a forgóim, ez miatt megint csak alig bírtam aludni. Menni szintén.

A másodiknál akkora lett a hasam mint egy bálna (fele annyit híztam mint az elsőnél csak 6kg. Az elsőnél 12 kg de annak a 3/4 víz volt toxémia miatt) alig bírtam mozogni miatta.

Most 16 hetes vagyok és még baromi messze a vége 🙄

2020. júl. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, a harmadik trimeszter valóban terhes.
2020. júl. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Minden terhesség más, én fizikailag nagyon jól bírom a 3. trimesztert is (38 hetes vagyok). A derekam néha-néha fáj, ha sokat állok, de akkor lefekszem és már el is múlik. Hajolgatni is simán tudok, kádat takarítok meg ablakot pucolok mert nem tudok itthon már mit kezdeni magammal. Olyan jókat alszok napközben is meg éjszaka is, mint egy jóllakott csecsemő :D

Nekem lelkileg nehéz. Mármint a várakozás, hogy folyton azt figyelem két jóslófájás között mennyi idő telt el, vajon erősödött-e időközben, már nagyon várom a szülést, szeretném visszakapni a testem. Sürgetni se akarom, mert az a babának nem jó, de már a bizonytalanság, hogy nem tudom, mikor találkozunk végre, az őrületbe kerget.

2020. júl. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kicsit fájdogálok tegnap óta de kibírható. Ha így lesz végig akkor tök jó..
2020. júl. 9. 07:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy már nem várandós vagyok, hanem terhes :)

Brutál gyomorsav, itt fáj-ott fáj, alvás nehezen megy, dehát ez ilyen, hamar vége lesz.

35hkm

2020. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mostanában az alvás is igen terhes. 😂

És még van bőven 12 hét.

2020. júl. 9. 08:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak gyomorsavam volt, ezen kívül semmi bajom
2020. júl. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyikkel sem volt semmi bajom, csak a csizmámat volt nehéz felvenni. 😄
2020. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!