Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb hany szülész-nőgyógyászati...

Kb hany szülész-nőgyógyászati vizsgálaton/konzultáción szoktak résztvenni egy problema mentes terhesseg esetén?

Figyelt kérdés
Várandós vagyok es a férjemmel próbáljuk kimatekozni az előrelátható költségeket, mert valószínű vagy magán orvoshoz vagy magán rendelőbe/kórházba szeretnék majd menni vizsgálatokra, mert őszintén az SZTK rendeléstől kicsit felek, hogy nem alaposnak vagy lekezeloek

2020. júl. 10. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Én a nőgyógyászomhoz jártam/járok magánrendelésre. Kb 4-6 hetente mentem, a 36. héttől pedig hetente van valamilyen vizsgálat.

A várandósságom szerencsére problémamentes 🙂

2020. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt!
2020. júl. 10. 09:10
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Kb havi 1. A 12. heti genetikai az pluszban volt. A 20. heti genetikainál nem mentem külön dokihoz. Én össze se mertem számolni, mennyi lett a vége, ami a terhességre és szülésre ment el (szülni is magánban voltam), de nem bánom.

Eleinte még gondolkodtam arról, hogy nem magánban szülök, de amikor megalázva és sírva jöttem ki egy vizsgálatról állami kórházban (még a terhesség előtt), akkor eldőlt, hogy ilyen helyre soha többet nem teszem be a lábamat önszántamból.

2020. júl. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Kb, havi 1, de nem csak problémáktól függ, hanem hány ilyen-olyan szűrést szeretnél, és túlhordod-e, na meg hogy a doki magánba rendel mindig, vagy van, aminél (UH, vérvétel Nst) a kórházba kell menned (ott nem kell fizetni).
2020. júl. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Az én dokim (vidéki) kb 3-4 hetente ad időpontot. Az országosan elfogadott előírás a havi egy alkalom a terhesgondozáson.

Ha a magán doki tud végezni cukor terhelést meg ilyeneket, akkor lesznek sűrűbb hetek is, de alapvetően havi 1x kell konzultálni és megmutatni a kórházi eredményeket ha külön kell menned vérvételre, stb.

2020. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én az elején elég sűrűn jártam dokihoz. Még nagyon az elején volt. Kéthetente. A 12.hét után meg havonta egyszer. Körülbelül 10x kell mennem hozzá amég meg nem szülök. Abból már csak 2 van. Na meg a ctg-k után is vizsgál. Fogadott doki, szóvsl nem olcsó mulatság.
2020. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ertem, koszi. Nekem egyik barátnőm, aki várandós azt mondta, hogy az o magán orvosához egyelőre nem kell sokat mennie, most 17 hetes terhes. Volt a 8. illetve a 16.-ik heten, legközelebb pedig csak a 23.-on kell mennie. Emelett volt 12. heti genetikai vizsgálaton illetve megy majd asszem 18. heti genetikaira is, de ezt máshol csinaltatja. Szóval akkor kehet egyen függő hiányszor kell menni?
2020. júl. 10. 12:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne. Az én dokim motivált és a várost sem hagyja el ha kismamája van szülés közeli időben. A barátnőd orvosa lehet másképp áll a dologhoz és lehet nem látja értelmét a rendszeres találkozásnak. Vagy a barátnőd se igényli. Bár mondjuk emlékeim szerint az első terhességemnél a havi 1 látogatáskor mindig vittem valami papírt az orvosnak, szóval nekem gyanús, hogy akkor a barátnőd eredményeit lehet hetekkel később nézi át, mint kellene?
2020. júl. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is átlag 1-1,5 havonta mentem a dokihoz, ha másért nem, hogy átbeszéljük az aktuális laborok, ultrahangok eredményeit és rám nézzen egy 10 perc erejéig, nem is vizsgált minden alkalommal. Viszont egyszerűbb kiszámolni a költségeket, ha abba a magánkórházba mész terhesgondozásra, amelyikben szülni szeretnél, mert ott vannak terhesgondozási csomagok, fix árakkal, és fel is vannak sorolva hogy melyik héten milyen vizsgálat/konzultáció esedékes, már csak tájékozódás szintjén is hasznos ennek utánanézni. Ha külön mész orvoshoz, akkor szerintem az ő díjai sem térnek el drasztikusan egy ilyen csomag végösszegétől, tényleg max akkor, ha van pár vizsgálat, amihez inkább az állami helyére hív be (pl ctg-re vagy laborokra esetleg).
2020. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szokás 3-5 hetente attól függően, hogy mennyire problémás a terhesség és mennyire szeretné tömni a zsebét az orvos. 15-20e/alkalom szokott lenni magánban/fogadottnál. Ha már ilyenre adod a fejed, én biztos valami magánkórházat választanék csomaggal, felesleges 2×150-200e-t kiadni egy egészséges terhesség indokolatlanul szoros "gondozásáért". Szerintem anyagilag is jobban jársz.
2020. júl. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!