Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen problémát okozhat, ha...

Milyen problémát okozhat, ha terhesség alatt influenzát kap az ember?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, főleg, hogy most annyira ijesztgeti az embereket a média egy nagy járvánnyal.Nem szeretnék elvetélni. Ne menjek dolgozni sem? Rettegésben nem lehet élni.

Oltást viszont meg nem javasolnak kismamáknak.


2008. nov. 25. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:

szia.hát oltást azt nem kaphatsz,de sok sok vitaminnal erősítheted magad.ne menj a tömegbe, és kerüld a beteg rokonokat most még jobban mint eddig.De attól is függ, hogy mikor kapod el az influenzát.barátnőm 7hónaposan esett át egy hányásos,lázas,hasmenéses influenzán.Kapott homeopátiás gyogyszereket,hűtötte magát, és rengetegett feküdt.és semmi baj nem történt.mindenki jol átvészelte,pedig 2kg fogyott is a kismama.én 33 hetes vagyok, és én is félek tőle,de rettegni ne retteg,annyira elszigetli ugy se tudja magát az ember.

Boldog babavárást neked.

2008. nov. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm például elvetélt az influenza miatt, mondjuk még csak pár hetes terhes volt, és lehet amúgy is elment volna az a baba.


Te nem írtad, hogy hány hetes vagy.


Próbáld megelőzni a betegséget, kerüld a betegeket, szedj vitamint!!! Mást nem tudsz tenni!!

És ne pánikolj, az rosszabb!!

Vigyázz magadra!

2008. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor okozhat gondot, ha be is lazasodsz. Megelozeskepp C-vitamin, es mez mint immunerosito. Ha megis elkapod, akkor agynyugalom, laz eseten paracetamol tartalmu lazcsillapito.
2008. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy 20 hetes vagyok.
2008. nov. 25. 18:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia.Ne félj annyira mert akkor be is következik.A kolléganőm és én is voltam influenzás a terhesség alatt.Semmi gond nem lett.Én minden nap sok folyadékot iszom,sok teét citrommasl és mézzel,c-vitamint mindennap fogyasztok és nagyon sok gyümölcsöt.Szellőztess,sétálj a friss levegőn.Tömeg közlekedés után mindig moss kezet.Öltözz fel rétegesen,jo meleg ruhákba.
2008. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A legrosszabb az egészben, hogy mennem kell a háziorvoshoz a táppénzes igazolásért és egyszerűen nem érti meg, hogy nem szeretnék órákat üldögélni a váróban a betegek között.

Holnap is kell mennem....azt mondja, hogy máshol is elkaphatom. Persze, ez így van, csak sokkal nagyobb az esélye ha koncentráltabb helyen van az ember, ugye.

Kár, hogy nem a szülész orvos adja ezt a papirt.

2008. nov. 25. 18:15
 7/10 anonim válasza:
Én 12 hetesen voltam infulenzás, meg 20 hét körül kaptam hányásos hasmenéses vírust de szerencsére átvészeltem őket.Hiába ettem sok vitamint meg ilyeneket mégis mindent elkaptam a terhességem alatt.
2008. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért jó fej a háziorvosod. Nálunk a kismamákat beengedik a háziorvosnál soron kívül, pont ezért, hogy ne kelljen a sok köhögő ember között üldögélnie egy darab táppénzes papír miatt.
2008. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a háziorvosom, hogy bárki elhozhatja a táppánzes papíromat. Mondjuk nálunk rendelési idő vége előtt szinte senki nincs már és akkor szoktam bemenni érte, de szerintem ha félsz emiatt, (én is tartok az influenzától) kérj meg valakit hogy hozza el helyetted a papírt.
2008. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már elkaptam...... Nem volt aki elvigye a papiromat, ez a szemét doki meg váratott egy jó fél órát.
2008. nov. 28. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!