Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt miért hízik...

Terhesség alatt miért hízik meg az ember? Miért lesz nagyobb feneke, combja, hasa, karja stb?

Figyelt kérdés
Itt olyan nőkre gondolok akik terhesség előtt viszonylag arányosak, vékonyak voltak és mégsem sportóltak.
2009. okt. 29. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokaknak nagyobb lesz az étvágyuk, többet esznek és kevesebbet mozognak a pocak miatt. Minderre a baba miatt van szükség.
2009. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lelassul az anyagcsere. Ugyanannyi evés mellett is többet elraktároz a szervezet a későbbiekre, hogy tudd szoptatni a gyereket. Én 20 kg-ot híztam de minden dkg-ja lement 9 hónap alatt, és nem voltam kövér úgy sem.
2009. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

Mert legálisan zabálnak. Terhesen jobban elereszti magát az ember: miért ne ehetnék csokit, hát terhes vagyok??

Mindez csak odafigyelés kérdése. Én vékony voltam terhesség előtt is, terhesség alatt is (csak pockom volt), és szoptatás alatt is. Végig tornáztam is, és nem zabáltam halálra magamat.

2009. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De ha olyat eszik az anyuka ami nem hízlal,de egészséges, akkor is hízik?
2009. okt. 29. 14:30
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
azért mert sokan úgy gondolják, hogy akkor büntetlenül ehetnek mindent, aztán szülés után meg csak néznek, hogy elhíztak. Mert oké hogy enni kell kicsivel többet , de szerintem a terhesség nem arról szól, hogy csokit meg fagyit meg ilyesmiket eszik az ember állandóan. na meg terhesen is lehet mozogni, ha nem is ugyanolyan intenzíven mint előtte.
2009. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

A medencecsontok elmozdulnak, távolodnak, felkészülve a szülésre. A szervezet raktároz, hogy elegendő ereje legyen.

És mint írták, gyűjt tartalékokat a későbbi szoptatáshoz. Nagyon sokan ennek ellenére is egészen lesoványodnaK, mire vége a szoptatásnak.(persze, van kivétel, de ott más okok játszanak közre)

Ez a mai ideálnak megfelelő: "arányosak=vékonyak" voltak ez azt jelenti, hogy VÉKONYAK voltak a szüléshez. Nem NORMÁL hanem SOVÁNY volt a testük, csak ma a sovány a divat.

Beáll normálra.

Azon kívül: vizet is raktároz, és ettől pufókabbnak tűnik.

2009. okt. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
akkor is hízik valamennyit ha egész nep joghurton és zöldségsalátán él.(bár most ezegy hipotetikus , feltételezett dolog a részemről...) A terhességet úgy veszi a szervezet, hogy bent van "valaki", aki folyamatosan szívja le a mama energia és vitaminkészletét. A szervezet meg ilyenkor fordított üzemmódba áll át. A kevesebb kaját is gyorsabban beépíti, de főleg zsírt "csinál" belőle, mert abból van az "igazi" energia.
2009. okt. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha sovány volt, akkor igyekszik a test feltölteni a tartalékait, hogy elegendő ereje legyen, ha szükség lesz rá. Aki sovány, azt egy adódó komplikáció, láz, fertőzés egyből földhöz vágná.(a kövéret is , persze)

Erőt gyűjt.Tartalékot.

És a szoptatás az mínusz 10 kg, ha elég sokáig csinálod, kb olyan fárasztó, mintha szenet lapátolnál. Csak ülsz, és mégis.

2009. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Más lesz az anyagcsere, lassabban bont a szervezet mert raktároz a babának és a szoptatáshoz, kell is az energia. Na meg szerintem sokan zabálnak is mert azt hiszik most aztán mindent lehet meg kell is. Én nem híztam se a karomra, se a fejemre (toka?) se a combomra, csak a hasam 106-os :-) és a fenekem is a régi!
2009. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tehát, ha valaki ugyan azt eszi amit aterhesség előtt és akkor nem hzott(max terhesség alatt több gyümit+zöldséget bevisz a szervezetbe), akkor terhesség után ugyan annyi lesz miont terhesség előtt?(itt csak feleslegre gondolok)
2009. okt. 29. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!