Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valami más bajom is lehet?

Valami más bajom is lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is tudni kell, hogy 10 hetes kismama vagyok, és 24 éves. Nem is tudom, hogy jó kategóriába írom-e a kérdésemet. De talán más kismamákkal is fordult elő hasonló. :)


Egy kicsit aggódom, mert ma is, ill. 2 nappal ezelőtt mikor voltam nagyvécézni, eléggé nehezen akart kijönni, mostanában ilyen valahogy, nem a megszokott puha. Na és akkor is, és ma is, ahogy töröltem, egy kis rózsaszín foltot láttam a papíron. Az előzőn nem aggódtam, mert gondoltam biztos, hogy megrepedhetett valami hajszálér az erőlködéstől, mert aztán egyszer sem volt se pecsételés, semmi. Ma viszont megint hasonló volt, de nem tudtam/tudom eldönteni, hogy honnan jöhetett a rózsaszín. Mégegyszer mondom, hogy egyáltalán nem volt sok, csak olyan pont zavaró... De talán olyan volt, mintha hátulról jött volna. Lehet, hogy ott is megrepedt volna egy ér, és elpattant, mert nagyon kemény lehetett a széklet? (elnézést, hogyha ilyen nyers vagyok...) Vagy csak ahogy töröltem, hátra húzhattam? Már kezdek azon aggódni, nehogy vastagbélrák legyen (ugyanis édesapám abban hunyt el), de másfél éve voltam vizsgálaton (tükrözésen), nem találtak semmit, polipot sem. Ugyanakkor se hasmenésem, semmi más panaszom nincs sem hátul, sem pedig a babával kapcsolatban. Holnap fogok menni a védőnőhöz, mindenképpen rá fogok kérdezni. Valakivel volt már hasonló esetleg, a terhessége alatt? Tényleg csak ráparázok, és egy elpattant hajszálér lehet a ludas? Mert nem piros volt, hanem rózsaszín. Nagyon köszönöm ha értelmes választ tudsz írni, rosszindulatú, okoskodó kommentekre nem vagyok kíváncsi.


2020. júl. 15. 16:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy voltam vérvételen a terhesség miatt, és a háziorvos azt mondta, hogy minden jó. Gondolom ott látszódna, ha valami gáz lenne. (pl. rák, vagy valami)
2020. júl. 15. 16:30
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ezeken a sima vérvételeken ilyen dolgok nem látszanak, ahhoz gondolom másabb vérvétel kell.
2020. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Biztosan állítom, hogy ilyen fiatalon nem szenvedsz vastagbél rákban! 🙂

Másrészt pedig bizony ki kell mutatnia a vérben történő elváltozásokat amit pl a rák is okoz. Egyből jeleznék és tovább küldenének más vizsgálatokra.

A kérdésedre a válaszom pedig az, hogy ilyenkor előfordulhat ha a kismama nagyon erőlködik hajszál ér elpattanhat es az okozhat egy kis vérzést mivel az anyagcsere lelassul terhesség idején ezért szorulás is előfordulhat van akinek az aranyér is kijön és az is okozhat vérzést. Nekem volt hogy együttlét után pattant el egy kis hajszálér az okozott rózsaszínes NEM KÓRÓS vérzést. Előfordul de mindenképp jelezd vagy a védőnőnek vagy a dokidnak ( vagy mindkettőnek)

Ne aggódj, ne stresszelj rá valamint élvezd, hogy kismama vagy boldog babavárást ! 😊

20hetes km

2020. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedves vagy, jól esett amit írtál! :)

Én is úgy gondolom, anya is mondta, hogy ha elváltozás lenne, kimutatná a vérvétel. :)

Nekem is volt olyan, hogy együtt lét után elpattant, tartott 1-2 napig, de el is múlt. Doki is mondta, hogy minden rendben van a terhességgel. Védőnőnek holnap fogom mondani. :)


Nagyon köszönöm, neked is boldog babavárást!

2020. júl. 15. 16:57
 5/13 anonim ***** válasza:
A székrekedés miatt repedések előfordulhatnak. Ne képzelj be semmi extrát, nem leszel vastagbélrákos. Nekem az aranyerem jött elő a terhesség alatt, korábban is volt mert stressz miatt sokat ment a hasam, aztán nyugi volt pár évig. Hát most beköszönt, és azzal kezdődött, hogy nem pár rózsaszín pötty, hanem konkrét piros vér csepegett belőlem reggelente. A víz levert hogy honnan jön, de pillanatok alatt rájöttem, hogy nem a babával van a gond. Egy-két hétig így ment, aztán nem vérzett többé. Most így szülés előtt pár héttel pedig kikukucskált a kis "bűnös", hogy rohadjon meg :(
2020. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos szokásom mindenféle hülyeséget beszélni, és egyből a legrosszabbra gondolni. :/
2020. júl. 15. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokunknak, ne aggódj, csak ne kattanj meg ;-)
2020. júl. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
próbálkozom :D köszönöm :)
2020. júl. 15. 17:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt olyan, hogy nagyon kemény széklet után vérzett egy kicsit. Utána egy jó 2 hétig minden keményebb nagydolog után egy kicsit olyan volt.
2020. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér lehet simán, nekem végigkísérte a terhességet és utána sem múlt el teljesen.
2020. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!