Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Októberi babának mit vásárolná...

Októberi babának mit vásárolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Október 3.-ra vagyok kiírva. Szeretnék elkezdeni bevásárolni a babának is.

A babakocsi, kiságy, cumisüvegek megvannak.

A ruhával vagyok bajban. Milyen ruhákat vegyek őszre?

Miben hoznátok haza a kórházból?

Köszönöm.



2020. júl. 16. 06:22
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

A kezdő csomag nálam így nézett ki novemberi babánál: body, rugi, zokni, kis pulcsi, cérna sapka, meleg sapka, overál, 2 polár pléd. Utóbbi nem ruha, tudom, de ezzel tudtam szabályozni neki a változó időjáráshoz a meleg rétegeket.

A ruhával viszont várnék és vártam is az utolsó hetekig, több okból. Az egyik, hogy az időjárást akkor jobban látod előre, vékonyabb vagy vastagabb rétegbe kell-e öltöztetni, hosszú ujjú body persze biztos kelleni fog. A fő oka viszont az, hogy a babád az utolsó heteiben fog elkezdeni hízni, addigra tudja a doki megsaccolni a méretét és tudsz ehhez mérten ruhát venni. Az én 2 gyerekemre például tök fölöslegesen vett ajándékba a rokonság előre szép 56-os ruhákat (hiszen minden baba azzal kezd), mert már születésük után sem ment rájuk, csak 62-es. Így csak állt egy kupac használatlan ruha a szekrényben. Te is akkor tudsz rá való ruhát venni, amikor már sejthető lesz a születési mérete. Ez az utolsó 4-5 hétben sokkal reálisabb, mint most félidőben. Egy másik ok az lehet, hogy mit visel majd el magán a baba. A fiamnak bevásároltunk rugdalózókat 2 méretben 1-2 hetes korában. Aztán kiderült, hogy ahogy nő, nem viseli el magán és csak body+nadrág kényelmes neki. 2*12 db rugi mehetett a levesbe, mert buták voltunk és előre feltételeztük, hogy kell majd.

Tudom, hogy türelmetlen vagy, de ezzel szerintem várj még.

2020. júl. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Követem. Október 4-re vagyok kiírva :D
2020. júl. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Szeptemberi és novemberi lányokkal, halványuló emlékekkel jelentkezem.

Volt rövidujjú body, hozzá talpas nadrág, vagy ujjatlan rugi, ha melegebb van, rá rugdalózó, ha hűvösebb. Hosszúujjú body nadrággal, vagy ujjatlan rugival hűvösebb napokra. Hosszúujjút ujjas rugival sosem adtam rájuk, mert a két ujját nem tudod rácibálni kényelmesen. :)

Ujjatlan body-ra hosszúujjú póló nadrággal nagyon cuki, de kevésbé praktikus. :)

Pamutsapka, átmeneti overál 62-es méretben mondjuk, és majd télit veszel, ha megszületett.

Volt zsákom az autós hordozóra, azt is szerettem, mert abba bele tudtam tenni otthoni ruhában, öltöztetés nélkül, a boltban meg csak ki kellett takarni.

2 meleg hálózsák. Kis kesztyű a kezére.

Hazahozás totálisan nem megtervezhető előre, időjárásfüggő. :) De ha szeretnéd, akkor készíts ki egy szép pamutrugit, rövid bodyval, azzal nem lőhetsz nagyon mellé, 40 fok csak nem lesz, és átmeneti overál és/vagy kistakaró a tetejére. Meg persze sapka. :)

2020. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Rövid ujjú bodikból legalább 5 darabot vettem, mert ha a pelenka átázik, vagy bukós a baba, akkor azokból kell több. A tescoban vettem fehér tiszta pamut bodykat.

Hosszú ujjó pamut rugdalózóból szintén kb. 5 darab volt a fenti okok miatt, illetve nem mos az ember minden nap, ezért is.

Volt két kisebb kardigánja, egy vékonyabb, egy vastagabb. Ezeket viszont nehéz rájuk adni. Mivel nincsen autónk, ezért fontos volt, hogy rendesen be legyen öltöztetve, ha hideg van.

Egy kis plédje volt, pamut, amivel betakartam pluszban, ha kellett.

Meleg frottír zokniból vettem szintén 3 darabot, cipő helyett.

2 pamut sapija volt, fülvédős.

2-3 kisnadrágja volt, 1 kertésznadrágja, utcai és hozzájuk való pamut hosszúujjú felsők. Mindez azért, hogy a réteges öltözködés ne jelentsen problémát.

Sokat nem viszi ki még a legelején az ember a babáját, ezért nincs szükség annyi mindenre, ráadásul hamar ki is növik. De ha orvoshoz kell menni vagy oltásra, akkor muszáj rendesen felöltöztetni, rétegesen, hogy a rendelőben is a hőmérsékletnek megfelelően le lehessen vetkőztetni.

Elsősorban pamut dolgokat vettem, nem szeretem a műszálasat, ráadásul nem is melegebb, mint a pamut, csak ha bélésként van benne a ruhában.

Sajnálom a mai anyukákat, akiknek kicsi gyerekeik vannak, mert olyan időjárás van, hogy egy évszakon belül szinte négy évszak és az anyagilag is elég megterhelő, főleg ami a cipőket illeti. Például ez a mai időjárás sem éppen nyár közepi. Régen is volt ilyen, de nem ennyiszer, mint most.

2020. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Legyen október 4. En is akkor születtem 😁😁 viccen kívül. Kb ugyanazt veheted már mint egy teli babának. Mire kimentek huzamosabb időre már hideg lesz úgyis. En leginkább rugdalozokat, hosszú ujjú bodykat, nadragokat, zoknikat vennék. Meg persze egy jó bundazsakot, amibe beleteszed a babát. Januári a fiam. A mi bundazsakunk olyan volt hogy semmit nem kellett raadni pluszba. Amiben bent volt abban tettem bele és forrón szedtem ki mindig belőle. Jó sapka persze kellett neki. 🙂
2020. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. ☺️
2020. júl. 16. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!