Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha csak ezeket szedem...

Baj ha csak ezeket szedem egyenlore terhessegem alatt?

Figyelt kérdés

9 hetes terhes vagyok.

A terhesvitaminoktol undorodok.

Kb 2 hete kezdtem el szedni a napi 1 3mg folsavot, a 4 hettol pedig szedem a napi 2 szem Magne B6-tot + vettem Vigantol cseppet de annak meg az adagolasat nem tudom, azt az orvosommal megbeszelem mennyi ajanlatos belole.

Ti mit ajanlanatok meg hozza ami szukseges a baba fejlodesehez?



2020. júl. 20. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Endokrin doki mondta, h a napi 3 mg folsav sok, elég ha minden másnap szeded.

A vigantol inkább babáknak jó, kismamáknak 2000NE D vutamint javasolnak, a vigantolból tök sokat kellene szedned.

Omega 3 javasolt még.

Én sem szedek külön terhes vitamint, csak ezeket.

2020. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
C-vitamin és kalcium is fontos, de igazából a multivitamin lenne mégiscsak a legjobb. Vannak nem kifejezetten terhes multivitaminok, csak utána kell érdeklődni, hogy lehet-e szedni terhesség alatt. Amúgy rengeteg kismama vitamin van, szerintem biztos létezik olyan, amitől nem undorodsz.
2020. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magne B6 (szerintem) semmit sem ér. Nekem 3*1 magnesi citriciivel indított az orvos, de ha 2*1 szemet szedsz az is többet ér mint a MagneB6. A folsav fontos, én is 2-3 naponta szedtem 1 szemet. A terhesvitamint nagyon ritkán szedtem, meg is lett az eredménye, mert vérszegény lettem és vaspótlást kapok napi 2*1 szemet. Ezen kívül kálciumot (pezsgőtabit), kollagént és C vitamint szedek + természetes cékla és répa kivonatot.
2020. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!