Dm mama vitamin?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szedett közületek valaki dm mama vitamint a várandóssága alatt? Mik voltak a tapasztalaitok vele?


Kellett mellé mást szednetek?


A próbálkozós időszakban is ezt szedtem, azért választottam most is ezt, mert ez semmilyen mellékhatást nem okozott..( a trimesztertől pl.nagyon ment a hasam..)

Az egyetlen kételyem, hogy annyival olcsóbb mint a többi, ez a minőségében is meglátszik? Vagy tényleg jó és meg olcsó is? Nyilvan nem ezen akarok spórolni, csak kísérletezni se merek, nehogy megint mellé fogjak..

Egyébként még csak most teszteltem pozit, kb 1 hete késett :) orvoshoz még nem megyek csak később. Ő egyébként csak a folsavat mondta..



2020. júl. 21. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Én ezt szedtem, nekem ez jött be, más neves vitaminoktól vagy hánytam vagy nem tudtam wc-re menni. Az első trimeszterben csak a folsav szedése javasolt alapesetben de szerintem azért nem árt azért valamilyen komplex vitamin. Nekem a dm vitaminja teljesen bevált, végig tökéletes volt a vérképem és teljesen egészséges babám született.

De mindjárt jön a nagyokos aki majd ide is beírja mint minden a dm kismama vitaminnal foglalkozó kérdés alá, hogy ez a vitamin egy szar, rosszak benne a vitaminok és semmit nem ér, az igazán jó anyák a legdrágább, legnevesebb, celebek által reklámozott vitaminokat szedik. Na ez bullshit, ne is foglalkozz vele ha megjelenik, eddig mindenkinek bevált ez a vitamin az itteni kérdések alapján.

2020. júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szedtem, bejött. Csak magnéziumot szedtem mellé. Tökéletes terhessegem volt.
2020. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Egyszer hirtelen felindulásból megvettem, mert dicsérték...de ahogy elolvastam az összetevőket, ment a kukába. Kb annyi, mint halottnak a csók. Ha megnézed, látni fogod, hogy minimális mennyiséget tartalmaz kb mindenből. Ráadásul rosszul felszívódó, ezáltal rosszul hasznosuló összetevőket tartalmaz, melyek még rontják egymás felszívódását is.

A folsavval is bajom van, mert azt a szervezetnek még át kell alakítania foláttá, ami nem biztos, hogy sikerül.

Saját vélemény, ha már szedek valamit, akkor a lehető legjobbat szedjem. Nem a reklám helye, azért leírom, hogy én a GAL multi mellett döntöttem.

Boldog babavárást kívánok!

2020. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem rosszindulatból írtam, csupán összetevők alapján válaszoltam meg a kérdést.

Elhiszem, hogy más meg volt vele elégedve, nekem nem volt szimpi. De természetesen mindenkinek szíve joga eldönteni, mit szeretne szedni.

2020. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Minden terhességem és a szoptatások alatt is ezt szedtem, minden laborom tökéletes volt. Én mondjuk rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszem, szóval lehet, hogy enélkül is így lett volna, minden esetre, ha lesz még babánk, akkor sem fogok mást szedni.
2020. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges, vegyes táplálkozású nőnél mindegy a vitamin kb. folsav amit érdemes pótolni, esetleg D vitamin, minden más extra, ami vagy segít, vagy nem. Statisztikailag sajnos az a tapasztalat, hogy pont annál a szociális rétegnél lenne látható haszna, aki ilyenre nem áldoz egy fillért sem. Mert nem tud.


Amúgy én nem ezt szedtem, hanem egy "márkásat" (lényegtelen melyik), aztán egy időra abbahagytam, a szedés ideje alatt és a szünet alatt is tökéletes vérképeim, jól fejlődő gyerekem volt. Szóval én nem paráznék erre a vitamin témára így.

2020. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sajnos nem lett jó a verkepem 12 hetesen. Addig szedtem. Azóta vasat is kell szednem , mert vérszegény vagyok. Gravidára váltottam. Ami feltűnt hogy kevés a DM -es vitaminban a folsav.
2020. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt szedtem, mellé folsavat. Problémamentes volt a terhessegem.


Bár az utolsó trimeszterben kicsit hatarertek alatt volt a hemoglobin ezért vasat is kellett szednem, nem tudom más vitaminnal is kellett volna-e. Minden más érték végig rendben volt.

2020. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Ezt szedtem én is, azért megmutattam a védőnőnek és elolvasva azt mondta hogy jó. Mást nem szedtem mellé, max ettem gyümölcsöket néha. Többi vitamint próbáltam előtte de nem nekem találták ki őket
2020. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!