Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Napi 8-10 órában dolgozom egy helyen. Kicsit futkosós, néha emelgetős a munka (kb.10 kiló).Most vagyok 7+4 hetes de UH még nem igazolta a babát, túl korán mentem. Holnap mentem volna megint, de átrakták egyéb okok miatt péntekre az időpontomat.

A gondom az, hogy idegbeteg a főnököm. Én jól végzem a munkámat, de a munkatársaim nem, mindent én csinálok helyettük és a lebaszás is rajtam csattan. Folyamatosan üvölt velem, mások miatt. Felmondani nem akartam eddig, majd 12 hetesen, ha biztos a baba és minden rendben vele, de ez a stressz szerintem veszélyezteti.

Tudom, hogy nem érdekelné, ha bejelenteném a dolgot, ugyanígy viselkedne. Táppénzre nem mehetek, napi bejelentetten vagyok.



2020. júl. 21. 16:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

"Mit tennél a helyemben?"


Én nem lennék terhes napi bejelentéses full stresszes munkára 🤷‍♀️ De erről már nyilván lecsúsztál.


Ha anyagilag megteheted, hagyd ott, gyeded ìgy se-úgy se lesz, most mi múlik azon az egy hónapon, ha 12 hét után amúgy is felmondanál?

2020. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Hagynám a fenébe... Egyessel értek egyet.
2020. júl. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom ha így bevállaltárok, akkor az az 1 hónap nem számít már fizuban..



Hagynám a pi.. ába .. tudod ki idegeskedne a babája kárára?

2020. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Anyagilag megtehetem, a párom nagyon jól keres, csak soha nem akartam "eltartatni magam", ezért dolgozom, még ha keveset is keresek hozzá képest.


Egyébként most kapnék fizetésemelést, de ez nem kárpótol az itt ért dolgokért.

2020. júl. 21. 17:03
 5/23 A kérdező kommentje:
Gyedet kapok, egyetemista vagyok. Létezik hallgatói GYED.
2020. júl. 21. 17:03
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Diplomás GYED a neve, ha van két lezárt féléved. Akkor pláne nem értem, hogy mit erőlködsz... őszintén.
2020. júl. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ez a pontos megnevezés, a TO telefonon hallgatói gyedet mondott.

Igen, van bőven 2 lezárt félévem, de még így is nagyon sok van vissza (nem bukás miatt, ilyen a szakom) és nem 30 évesen szeretnék szülni.

2020. júl. 21. 17:09
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélkezni akartam, de ha már belemegyünk, a leghosszabb szakot végeztem, három éve dolgozom, és még nem vagyok harminc, pedig egy évet még tévelyegtem :-)


Kizárólag arra céloztam, hogy ezzel a munkával nem kéne bohóckodni... egy semmilyen jogviszonyt nem adó diákmunkát tök felesleges tartogatni plusz pár hétig, pedig abszolút a terhesség alatti munka híve vagyok.

2020. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha pénteken élő terhesség van én is hagynám a fenébe ahogy a többiek írták!

Plusz Gratulálok a pocaklakóhoz 🙂

2020. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem adminisztrátor munkakötbe vettek fel a jelenlegi munkahelyemen öt éve. Hát nem az lett, amit igértek. Folyamatosan szaladgáltam és emelgettem. Csak a gyerek miatt maradtam ott mert intézni tudtam mellette a sulit is.

Sajnos a végén főnökhelyettes lettem ami nagyobb felelőség. Volt amikor ebédelni nem volt időm. Folyamatosan üvöltöztek velem ha nem tetszett valami. 5 év után teherbeestem és egy percig nem gondolkodtam rajta, hogy ezt eltűrjem így.

Engem normálisan bejelentettek ezért a 8.héttől táppénzen vagyok.

Mivel magasvérnyomással kezdtem a terhességet nem volt más választásom. Egy hónapig folyamatosan hánytam. Nem lett volna értelme annak, hogy így dolgozzak. Szabit nem igen kaptam soha tehát az orvoshoz járást sem tudtam volna normálisan elintézni. Jobb így. Egy percig se gondolkozz. Átérzem a helyzetedet.

2020. júl. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!