Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki bélgyulladással küzd?

Van aki bélgyulladással küzd?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Nagyon elvagyok keseredve.

Megpróbálom rövidre fogni, de hosszú lesz.

2009 óta vannak panaszaim. Akkor bal borda ív alatt kezdődőtt a fájdalom,folyamatos hasmenéssel. (fogyás nélkül)

Akkor 1 évig jártam az orvosokat, azon kívűl, hogy a crp emelkedett volt nem jutottak előbbre. 1 évig jött ment a fájdalom.

Hasi ct, gyomor tükrőzés, ultrahang, röntgen csomó vérvétel. 0 eredmény. Ráfogták biztos IBS meg pszichés..

Aztán jött pár év tünetmentesség.

2012ben már volt 2 rosszabb periódus.

Majd 2014ben sikerült teherbe esnem és rá pár napra kaptam az első megnevezett bélgyulladást. Első terhesség alatt 3x volt bélgyulladásom. Császár után 2 évig ki be járkáltam felváltva hol egyszerre a méh-húgyhólyag-bél gyulladásba. Majd újra teherbe estem megint 3x volt bélgyulladásom terhesség alatt.

Császár közben derült ki, hogy mindenem mindennel nagyon csúnyán összenőtt. A vastagbelem 1 szakasza megtekeredett rosszul tapadt. Ez a szakasz bal oldalt kitágult - diverticulum alakul ki. Császár másnapján újabb bélgyulladást kaptam.

4 hónapig minden rendben volt. Évek óta végre nem hasmenésem volt.

Aztán köldöksérvem lett amit megműtettem. Előtte voltam béltükrőzésen ahol a doki csak a kitágult szakaszt találta,lerázott annyival lehet ezzel élni egyek sok rostosat azt csókolom már tessékelt is kifelé. Azt meg se hallotta, hogy folyamatos hasmenésem vagy laza székletem van.

Megműtőtték a sérvet, rá 2 hónapra kaptam az addigi legdurvább gyulladást, 6 nap alatt 10 kg fogytam. Akkor azt hittem nem élem meg a másnapokat.

Ez ment 1.5 hónapig, hiába szedtem végig 1 antibiotikum kúrát gyulladás csökkentővel amint lement pár nap után vissza estem.

Új gasztroebterológushoz kerültem. Voltam laktóz fruktóz terhelésen. Csomó vérvételen. Glutén negatív. Minden negatív. Egyedül a fruktózzal jártam úgy, hogy 1 pont híján fújtam meg az alsó határt, de amint megittam nagyon durván meghajtott 2 napig.

Orvos javaslatára lenyomtam rgy 1 éves normix kúrát minden hónapban ha volt gyulladás, ha nem.

Lecseréltem a cukrot, nem teljesen 0 de fruktóz diétát csináltam. Pár hétig jó volt aztán megint hasmenés laza széklet..

Bél biopszia negatív. Orvos széttárja a karját mi váltja indítja be a gyulladást. Mivel nyugalmi állapotban volt a diverticulum azt is kizárta.

1 évig szinte tűnetmentes voltam.


18 hetes terhes vagyok. 10 napja újra bélgyulladással küzdők.

Most egy új 6 cm azakasz gyulladt be. Bal borda ív, bal oldal helyett köldöktől lefelé fájok. Hiába kezdtem meg azonnal a normixot a xalazint, 2 napra rá a sürgősségin kötöttem ki. A crp nem volt olyan magas, ennek ellenére mozogni alig bírtam. Akkor emeltek a xalazinon és annyit mondtak ha nem javulok pár nap múltán lehet összenővések okozzák a bajt és laporoszkóppal megnéznek.

Szerencsére erre nem került sor. Ellenben 1 nap múlva már véres nyákos volt a székletem. 3 napja hagytam abba a gyógyszereket, 2 napig jó volt, ma már érzem, hogy baj van. 😔 Újra el kell kezdenem egy adag kúrát.


Próbálok odafigyelni, nem eszem erőset,túl fűszeresen, magosat, egyoldalúan sem, kerülőm a puffasztó dolgokat, a zsíros nehéz ételeket.

A gasztros 1 éve annyival zárta ha újra és újra gyulladok vetessem ki a kitágult szakaszt,mert előbb útóbb kifog lukadni.

Ez mind szép és jó, de senki nem tudja megmondani mi az isten váltja ki.

Így, hogy most egy teljesen új szakasz van gyulladásban ahol elvileg nincs kitágulás?! Mihez kezdjek? Hova foduljak még? Nincs 2 egyforma bélgyulladásom, abból a szempontból,hogy nem tudok 2 dolgot felsorolni, hogy azt ettem volna. Semmi összefüggést nem találtam eddig.

Kizárták a colitist a chront. 🤷‍♀️ Mindenem negatív, ennek ellenére még is gyulladok. Szenvedek,pokoli fájdalmaim vannak és nagyon elvagyok keseredve.

Ha van bárkinek ötlete vagy tapasztalata nagyon örülnék neki.



2020. júl. 27. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Endometriózist kizárták?
2020. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
#1-es vagyok. Sajnálom. Kitartást!
2020. júl. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen kizárták.
2020. júl. 28. 04:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Kalprotektin vizsgálat volt?
2020. júl. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Írtam privátban.
2020. júl. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jajj te szegeny,ez szornyu, csodalom hogy egynel tobb gyereket igy bevallaltal. Nekem a ferjemnek van diverticulitise,de evi 2 gyulladasa van kb. Neki azt mondtak,hogy meg egy gyulladas es muteni kene,ki kell venni a gyulladt belszakaszt. Szerintem itt nem fogsz valaszt kapni,el kene menni magan gasztroba,ahol megnezik az osszes leleted.
2020. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!