Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18. heti genetikai UH para......

18. heti genetikai UH para... valakinek volt hasonló eredmény ami utan minden tenyleg rendben lett?

Figyelt kérdés

Kicsit para mami vagyok es kiváncsi lennék, hogy valakinek volt-e hasonló. Leszögezem előre , hogy az orvos azt mondta, protokoll miatt írtak ra a leletre, hogy 2 het mulva ultrahang es genetikai tanácsadás javasolt.


Szóval, a két dolog:


1.) az agyban a jobb oldalon egy 5.6x4mm-es PCP (cysta) látható


Erre azt mondta az orvos, hogy kb minden 10. terhesseg el előfordul es elvileg 2 heten belül felszívódik


2.) szív: bal kamrában egy hyperchogen papilláris izom látható


Erre azt mondta, hogy kb a 30.hetre a szív ehhez “hozzánő”. Gyakorlatilag az az izom túl vastag / erős


Nem tudom, hogy valóban érdemes megint egy ultrahangot csináltatni illetve szükséges - e a genetikai tanácsadás? Ha azt mondta, ne aggódjak, mert alapból teljesen egészséges a baba illetve a 12.heti kombinált teszt is alacsony kockázatú.


Ha elmegyek, akkor milyen javaslatot tesznek? Esetleg valami Van amit tennem kell(pl gyógyszer vagy valamire figyelni stb) vagy csak sokan ilyen megnyugtatás miatt javasolta?


Koszi előre is!



2020. júl. 29. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Az én kislányomnak is volt cysta az agyában, 22.heten látták, genetikara kellett mennem, 26. Hétre felszivodott. Egészségesen született.
2020. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt :)
2020. júl. 29. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk más jellegű volt a 18. heten a két problémánk de mind a kettő helyreállt. A Ciszta elvileg tényleg nagyon gyakori. Egyes feltételezések szerint minden magzatnak van csak nem mindnek akkor mikor nézik épp. Általában felszivodnak. A másik témában nem tudok semmit sajnos.

A genetikai tanácsadás általában arra megy ki, hogy csinaltass magzatviz mintavételt és ott jól megnéznek mindent, amit tudnak.

2020. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ertem! Köszönöm!
2020. júl. 29. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a szívben levő vastagabb izom volt a probléma, 12. hetin megemlítette a doki, de azt mondta semmi gond. 18. hetin másik orvosnál voltunk, ő javasolta a szívultrahangot, amire elmentünk, hogy megnyugtassuk magunkat. Ez sikerült is, mondta szívultrahangon a doktornő, hogy igen, ott van, de ez nem jelent problémát, minden szép, minden jó.
2020. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a valaszt :)
2020. júl. 29. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!