Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes dolgok ezek egy...

Veszélyes dolgok ezek egy egészséges terhességre? Veszélyeztetném a babánkat?

Figyelt kérdés
Első baba, de néha olvasok cifrákat, így már nem tudom eldönteni mi a helyes. Egyik dolog a lépcsőzés.. Lift nincs, nincs nap, hogy ne lépcsőzzek fel a 3.ra(kis falusi panel) Volt olyan nap, hogy vagy 10x is megmásztam. Olvastam, hogy ez beíndítja a szülést és a baba nyakára tekeredhet a köldökzsinór?? :( Nem túlzás ez?! Második dolog a házimunka, cipekedés...Hetente takarítok, porszívózok, tegnap csempéket mostam, hajlongtam a súroló bottal, pakolászok stb. Maszkot rakok, ha vízkőtelenítek. Ablakot pucoltam, igaz anyós létrázott és férjem vette le, rakta már a függönyöket,tehát azért nem ugrok fejest a dolgokba. Ha kiszedem a ruhát a mosógépből simán a hónom alá csapom az lavórt, vagy ha jön a futár egy 3-4 kilós csomagot simán felhozok. Ezen kívül pedig heti párszor kismama tornázom. Rosszul csinálom? Vegyek vissza? Ha érzem, hogy fáradok, feszül a hasam lepihenek mindig. Lehet belőle baj? 25 hetes vagyok, komplikáció mentes eddig a terhességem.
2020. júl. 30. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz ezektől. Annyi a lényeg, hogy ha érzed, hogy fáradsz, akkor pihenj le, de ahogy olvasom, ezt megteszem.
2020. júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, dehogy. Gondold el aki 2-3 gyerek mellett terhes, az sem tud fetrengeni egész nap, a 10+ kilós gyereket is simán emelgetik :-)


Én a 37. hétig lépcsőztem a munkahelyem is, egyébként meg emeleten lakunk, ugyanúgy lépcsőzöm emiatt most is naponta. Leviszem a szemetet, vezetem a háztartást, hajolgatok a mosogatógéphez, viszem a teregetnivalót a hónom alá csapva. Tegnap 38. betöltött héten a franciaágyunk matracát forgattam és ágyaztam. Három napja a fellépőn cseréltem a függönyt (itt max az a baj, hogy a nagy pocak miatt az egyensúlyérzékem rosszabb). Nem azért mert ilyen rettentő nagy hős vagyok, de semmi bajom, akkor meg? Amikor utoljára voltam orvosnál, rá is kérdeztem, hogy pl. munkába mehetek-e, azt mondta amíg nincs panasz, azt csinálok amit akarok...


Ha valami baj van, nyilván pihenj le, de - tudom közhely - várandós vagy, nem súlyos beteg.

2020. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg érzed hogy bírod, nem lesz baj (ha nem vagy veszélyeztetett). Ha nagyon fáradsz, nehezen kapsz levegőt, sokat keményedik a hasad ezek a jelek amikor meg kell állni és pihenni.
2020. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%
Olvasgassál még ilyen hülyeségeket, láthatóan jót tesz.
2020. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A józan eszedre hallgass a leginkább, nem kell mindenfélét elhinni, amit összeolvasol. Én mindennap csinálok kismamáknak való könnyített súlyzós edzést és jógát, plusz csinálom a házimunkát, ma pl füvet fogok nyírni itt a társasházban. Ablakot is mostam. Lépcsőzök is. Semmi bajunk. Azok a kismamák inkább ki vannak téve veszélynek, akik csak hevernek és nem csinálnak semmit. Igen, ha feszül nagyon, le kell pihenni, de ennyi. Múlt héten még vígan kirándultam a hegyekben. Tényleg, józan ész, és ennyi.
2020. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!