Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36hetesen baj lenne meg szülni?

36hetesen baj lenne meg szülni?

Figyelt kérdés
Be kerültem tegnap a korhazba 36 hetes vagyok pont ma. Kapok infuziot magnéziumot de ugyan ugy vannak fájásaim.

2020. aug. 1. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
A 36. héttől már készen áll a születésre a baba.
2020. aug. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

36+2 szültem 2700g volt a lányom!Rendben volt minden de azért látszott az, hogy kicsit éretlenebb, mint az időre született babucik ugyanilyen súllyal. Sokat aludt, nem volt zsírpárna rajta!

Ezt mind a gyerekorvos mondta 🙂

Hamar behozta a lemaradást!

2020. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

35 hét előtt koraszülött egy baba én úgy tudom. Nekem is azt mondták, hogy ha 35 előtt jönne, akkor az xy kórházba menjünk majd, mert ott van koraszülött osztály.

Ismerősöm 35 hétre szült, inkubátor volt akkor még a picinek, de csak az első napokban, aztán ahogy erősödött, úgy egyre több dolgot engedtek neki. Pl eleinte nem szopizhatott. De a 36 hét már egészen más.

2020. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az orvosok vissza tartják 1 hétig a szülést.
2020. aug. 1. 16:20
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
A legjobb, ha legalább a 37.hétig bent marad. De most arra gondolj, hogy minden nappal erősödik, az az 1 hét is nagyon sokat számít! Nagy baj már nem történik ilyenkor.
2020. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
37. héttől érett az újszülött. Nem 36 vagy 35. De azok is közel vannak már hozzá.
2020. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Már biztonságban vagy nyugi, ha most születne meg már semmi baj nem lehet, mert teljesen érett. Lehet, hogy picit vékonyabb lesz, és nem olyan dundi mint szoktak, de minden jó már.

Kitartást neked:)

2020. aug. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Nalunk 35 hetesen, az osztalyvezeto foorvos a pathologian azt mondta,mar nincs visszatartas. Nem lesz baj,nyugi .
2020. aug. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. aug. 2. 07:24
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Jól teszik, hogy visszatartják. Szerintem, vagyis laikus tapasztalatom szerint a genetikától is függ, hogy érett lesz-e a baba a 37. hét előtt. Első trimeszteri UH alapján 36+3 (utolsó menzesz szerint már 37+5 lett volna) született a nagylányom, 5 napig volt CPAP-on a PIC-en, utána 7 nap koraszülött osztály, ahol 37. heti babák is voltak. 36+5 született unokatestvérem lánya, 1 hétig volt NIC-en, ebből 2 nap CPAP-on. Egyik ismerősöm 35. héten szült, 3 óra inkubátorban melegítés után már vitték a gyermekágyra hozzá a picit, nem volt gond. A második lányom a 12. heti UH terminus szerint 37+0 született (menzesz szerint 37. hét vége), hiába volt 3300 g, nagyon gyengén szopizott, aluszékony volt, olyan kis éretlen, aztán 3 és 5 napos kora között nagyon durván sárga, végig a kék fény alatt, akkor még a csecsemősök is alig tudták ébreszteni etetésre, nehezen ment le a bilirubinja is. A kicsik már a 37. hét végén, illetve 38. hét közepén születtek és semmi bajuk nem volt. Szerintem az én gyerekeim csak a 37. hét betöltése után "érnek meg", gondolom a 37. hét valamilyen átlag és emiatt húzzák meg az orvosok ott a határt.

Egészséges babát kívánok mindenkinek!

2020. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!