Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfázás/torokfájás?

Megfázás/torokfájás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


9 hetes vagyok, ma reggel torokfájásra ébredtem egy oldalon. Lázam nincs, közérzetem jó. Gyógyszertárban kértem meghülésre gyógyszert (erre gyanakszom a munkahelyi klíma miatt) és Rubophen Thermot adtak. Kifejezetten várandósan is használhatót kértem, de a tájékoztató szerint terhesség alatt nem ajánlott.

Mit tegyek?



2020. aug. 5. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Erre nem terhesen se vennék be semmit, főleg nem ilyen megfázás elleni porokat, amik semmit se hatnak, meleg teát ha iszol bőven elegendő.
2020. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 hetesen az influenzát nyeltem be. Életemben nem voltam ilyen beteg. Én nem szedtem semmit csak amikor felment a lázam vagy fájtak a végtagjaim akkor vettem be egy Panadolt. Mást nem ajánlott az orvos sem. Vegigszenvedtem 2 hetet így ilyen betegen.
2020. aug. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Immumbeteg vagyok, hamar "elfajulnak" a dolgok, ezért szeretnék valamit bevenni. Dokit nem értem el.
2020. aug. 5. 16:37
 4/8 Wonderwomen ***** válasza:
D-vitamin, de sok! Min.8000NE/nap. Sós vízzel gargalizálás segít nekem mindig.
2020. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem akarlak megijeszteni,de nekem ugyanez volt,csak egy oldali fájdalom. Vártam én is,próbáltam házi praktikát,de semmi. Majd egy szombat reggel már beszélni/nyelni alig tudtam,szájzáram lett. Mentünk be a sürgőre, hegtályog kezdődött a mandulám helyén. Írtak fel Augmentint. Ha tovább várok, sebészet lett volna. A baba elment, bár valószínűleg nem attól,de nem biztos az sem. Szerintem próbáld ki hétvégén a házi dolgokat (amiket itt is írtak) de ha hétfőn se javul,kérj beutalót fül.orr gégére.
2020. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és első trimeszterben nem lehetett semmit szednem, amit te kaptál azt sem,mert van benne köptető amit nem szabad szedni. Ha fáj,paracetamol mehet.
2020. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem minden torokfájásom egy oldalon van mindig, nem tudom miért, így nem aggódom :)
2020. aug. 5. 17:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Tengeri sós vízzel kell gargarizálni! Langyos legyen! Ezen kívül soksok tea mézzel, citrommal, gyömbérrel. Fokhagyma krémleves.
2020. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!