Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha keveset iszok várandósan?

Baj ha keveset iszok várandósan?

Figyelt kérdés
Holnap kezdem a 11-dik hetet, de nagyon keveset iszok. Gyümölcsleveket iszok pár pohárral naponta, víztől hányingerem van. Ti miket isztok? Erőszakkal igyak akkor is ha hányingerem lesz?
2020. aug. 7. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Ne igyál vizet erőszakkal. A folyadékmennyiség megvan. A gyümölcs (ha bio, ha házilag készíted) a legjobb, tele vitaminnal.

Persze figyelni kell, hogy van-e terhességi vércukrod, vagy nincs.

Mindenkinek egyedi , hogy a szervezete milyen állapotban van,

ezért az orvosoddal kell konzultálnod.

2020. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Még nem várandósan is baj, ha valaki keveset iszik. Főleg a nyári melegben. Legalább 2 litert meg kéne inni naponta, de várandósan, melegben inkább többet. Gyümölcslé nem annyira jó, mert édes.

Ha a víz magában nem megy, akkor csinálj limonádét. Ne egyszerre akarj sokat inni, hanem mindig legyen előtted kikészítve és mondjuk 5-10 percenként igyál egy-egy kortyot.

2020. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A folyadék bevitel fontos, főleg a kismamáknak. Sajnos nekem is sokszor hányingerem van a víztől, volt hogy evés után ittam és kijött belőlem minden. Nem iszok közvetlenül éves után és csak keveset. Többször keveset. Ami még bevált, hogy raktam citromlevet a vízbe.
2020. aug. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az mindig baj. 40 fokban terhesen meg pláne. Nem nem inni kell, hanem megtalálni a módját, hogy hogyan tudsz mégis. Nem erőszakkal. Ésszel!
2020. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
En 25.hetben vagyok es napi 2-2,5 liter lemegy... Olvastam, hogy a magzatviz miatt is fontos,valamint dog melegek vannak. Nekem az segit, ha pl 1x sima hideg vizet iszom, masnap citromos víz, neha rakok a vízbe fagyasztott erdei gyümit, dinnyét eszem... Ja es neha azert belefer a nestea is.
2020. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőm volt így ezzel. Ő két éve szült. 20-on valahány hetesen vitték be a kórházba, mert összeesett a folyosón. Kiderült, hogy naponta 2-3 deci folyadékot vett magához a terhesség kezdetet óta, mert többet nem tudott leerőltetni a torkán. Utána kb. 1 hónapot volt bent, végig infúziót kapott mert nem tudott inni egyszerűen. Szóval igen, baj ha keveset iszol.
2020. aug. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesen hideg szénsavas vizet ittam meg hideg fantát vagy hideg naracsszörpöt amit buborékos ásványvízzel csináltam meg. És kortyolgatva, nem egybe lehúzni. A szívószál segíthet, mert azzal is lassan iszol, lehet nem csinál hányingert.
2020. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igyál!! Ha kell akkor jéghideget vagy amit akarsz. Én is rossz ivó vagyok, de erőltetem, mert muszáj. Nekem a hideg víz kortyonként megy, mindig pohár van a kezem ügyében. Sajnos pont múltkor jártam úgy nst-n, hogy szinte egyáltalán nem ittam és ettem a rohanás miatt. A babám az nst-n 190-200-as pulzust produkált, és akkor jött rendbe, amikor megittam vagy 1,5 liter vizet fél óra alatt... Figyelni kell a magzatvíz és leginkább a megfelelő lepényi keringés miatt.
2020. aug. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az elso trimeszterben a folyadekpotlas + vitaminok kiszolgal egy par centis magzatot, fontosabb mint h az emelygestol esetleg enni sem birsz, sulyt vesztesz.


Ettol fuggetlenul ekkora melegben probalj meg tobbet inni a sajat szervezeted normalis mukodese miatt, gyomberes viz, citromos viz, leves, dinnye.


Tudom h nem egyszeru, en meg 28hetesen is hanyingerezek, ez mar szerintem igy marad a vegeig, de a legdurvabb idoszakban is kb 16-17. hetig kortyonkent belefacsart citrommal leeroltettem.

2020. aug. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen fontos, én le se merem írni, hogy mennyit iszok naponta, terhesen 1 litert leeröltettem, ez is kevés, de ennyit muszáj.
2020. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!