Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem túl kevés a magzatmozgas...

Nem túl kevés a magzatmozgas a korhoz képest?

Figyelt kérdés
19+3hetes terhes vagyok. Keveset mozog a babám. Szinte alíg érzem. Néha olyan 3naponta kicsit többet, de aztan 2napig kb semmit. Ez bajt jelenthet?
2020. aug. 10. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem ezt a választ várod, de ha megnyugtat, én ugyanebben a cipőben járok, én 19+4 hetes vagyok. Első baba, mellső fali a méhlepényen.

Eddig 1x "éreztem" vmi mozgást, de abban sem vagyok igazán biztos. És hiába olvastam utána, nem tudom mit "kellene" éreznem. A hasam viszont nő, szóval nem gondolnám, hogy baj lenne, de szerencsére holnapután megyek uh-ra.

2020. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, egyáltalán nem. Ilyenkor még olyan pici a baba, hogy könnyen tud úgy helyezkedni, hogy nem érzed a mozgását. Ezért is van, hogy csak a 25-26. héttől kell figyelni, hogy milyen rendszerességgel érzed mozogni, mert akkor már kb. minden mocorgását megérzed, de ilyenkor még sokan egyáltalán nem érzik. Ne izgulj, nem lesz semmi gond! Boldog babavárást! :)
2020. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első gyermekemet csak 20 hetesen éreztem először mozogni, és utána sem mindennap. Teljesen normális, még kicsike. Később más lesz, majd te is megtapasztalod. :)
2020. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak 20. Hét körül kezdtem erezni, dokival beszéltem, rendben van így.
2020. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Még hányszor kérdezitek ezt meg? Az első magzatmozgások érzékelése a 18-22. hét közé esik átlagban (hátsó fali lepénynél hamarabb és erősebben, mellsőfalinál később és gyengébben), de a 24. héttől kell rendszeresen és egyértelműen érezni. Addig nincs gond, ha nincs napi mozgás, ha nem rúgja szét a ház falát, stb. Ráadásul a magzatok is kis külön személyiségek, valamelyik aktívabb, valamelyik lustább.
2020. aug. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, ezt a kérdést én is kiírhattam volna.

Most vagyok 18+5 napos, hátsó fali lepény, és mégis alig mozog a babám.16. Héttől érzem, de úgy hogy egyszer igen, utána napokig nem. Múlt hétfőn felkerestem a nőgyógyászom, mert előtte már 5 napig nem éreztem. Minden rendben volt. Rá egy napra party volt a hasamban, azóta ismét alig alig érzem :-( holnap megyek nagy ultrahangra, borzasztóan izgulok.

2020. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elöző vagyok. Engem azért zavar ez borzasztóan, mert a második terhességem. Az elsőt a 17. héttől kezdtem érezni, de kb egyből úgy, mintha egészben lenyeltem volna egy halat és kb egész nap ide oda úszkált. Komolyan csak kb este állt le. Ezt a halacska érzést még nem is éreztem, inkább pici kopogtatásokat, vagy izomrángás szerűt.
2020. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!