Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iqos terhesség alatt?

Iqos terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Tudom, dohányozni nem szabad, viszont az iqos heets-el mi a helyzet? Igazából az érdekelne, hogy maga a nikotin milyen hatással van a magzatra?

2 barátnőm is használja várandósságuk idején. Az egyik nikotin menteset szív, abban elvileg nincs dohány. A másik nikotinosat. Azt mondja mind a kettő, nem tudja abbahagyni, így is örülnek, hogy erre át tudtak térni. Azt tudni kell, hogy igazán egyikőjük sem akarta a babáját 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️


Én meg csak lesek, aki nem dohányzott soha, értetlenkedve, nekem meg nem jön össze a baba. :/


2020. aug. 14. 21:03
A kérdező szavazást indított:
Káros mind a kettő
Csak a heets káros, a másik nem
51 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem dohányosként talán könnyen török pálcát más felett de nem hiszem, hogy erre a pár hónapra nem lehetne letenni a cigit!! 😈😈 Igaz...egyik kedves ismerősöm is elszívott heti 1-2 szálat, mert a doki mondta neki, hogy azzal kevesebbet árt, mintha állandóan feszült lenne.
2020. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Két terhességem volt, mindkettő alatt le tudtam tenni a cigit. Az egyiknék 4, a másiknál 2 hónappal előtte. Meg lehet csinálni, csak akarni kell. Szoptatás után visszaszoktam, ez van. De a gyerekemért megtettem.
2020. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2 évet vártam a babára, elvileg spontán nem jöhetett volna össze. Napi 2 dobozzal szívtam, amint pozitívat teszteltem abbahagytam. Szerintem annyira nem volt nehéz. Azóta sokkal jobban is érzem magam 😊

19hkm

2020. aug. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Abban is dohány van. Csak nincs tele levegővel mint a normális cigi és ugye hevül, nem ég. De ettől függetlenül ugyanúgy dohány és nikotin. Sógornőm is cigizett, ráadásul töltött cigit. Csak a szerencsén múlott hogy ne legyen baja a babának.
2020. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A nikotinmentes az nem dohány hanem tealevél. Az a baj, hogy annyira új dolog ez, hogy nincs róla 20-40 éves vizsgálati anyag. Most azt mondják, hogy 95%-al kevesebb károsanyagot tartalmaz mint a cigaretta, 20 db heets 1 szál ciginek felel meg. De nem tudni a magzatra milyen hatással van.

Én azt gondolom, hogy ha valaki nem tud leszokni, akkor jó alternatíva, viszont terhesen növeli a kockázatot. KB. ez a helyzet az e-cigivel is.

2020. aug. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az ivás, dohányzás dolgot sosem fogom megérteni.. Terhességi cukorral 16. héttől nyomtam először a 180 majd 160 g szénhidrátot, 20. héttől az inzulint. Imádom a fagyit, csokit, gyümölcsöt, minden héten sütöttem mielőtt terhes lettem. ( Nem voltam túlsúlyos amúgy) Nagyon nehéz volt, rettentően... Egy szelet pizzát nem tudtam megenni, de a kisbabámért mindent megtettem!! Aki nem tud lemondani a mikotinról, az hogy fog lemondani kb. az egész addigi életéről, amikor kibújik a kis újszülött?0 A terhesség meg az anyaság lemondással jár. Ha koraszülött lesz vagy beteg, azt hogy bocsátja meg magának az anyuka? De most komolyan.. Nem muszáj szülni.
2020. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nem is értem. Még amelyik azt a menteset szívja oké, de a másik... Nem értem, de bízom benne, hogy nem lesz semmi baj. Aztán persze mutogat ujjal, hogy látod, h semmi baj nem lett? :/
2020. aug. 17. 08:23
 8/14 anonim ***** válasza:
En evek ota dohanyzom de ahogy halvany pozit teszteltem rogton letettem. Magamert biztos nem tettem volna le soha. De a gyerekemert mindent megteszek. 😊
2020. aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Sziasztok! Párom 6 hetes kismama, ő is borzasztóan kívánja a cigit.1 dobozzal szívott előtte, de most se birja megállni, hogy ne gyújtson rá néha.Én meg folyamatosan veszekszek ez miatt vele.. mi tévő legyek? Hagyjam/ne hagyjam? Mit csináljak? Egyszerűen semmit nem ért meg, hiába magyarázom neki..
2020. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Az egyik ismerösöm egyszer terhes lett de sajnos elvetélt. Ennél a terheségénél leszokott a cigiről és a kávéról..na meg az energiaitalról. Aztán újra terhes lett ,ekkor már nem szokott le. A gyermek megszületett 3 évesen szívbeteg, szemüveget hord mert baj van a szemével ja és nagyon gyenge az immunrendszere. Mindez úgy ,hogy a családban se szemüveges se semilyen betegség nincs. Most az anyuka pedig nézi a gyermeke szenvedését. Én is dohányoztam de ahogy tudomást szereztem a terhességemről ,azonnal letettem. Nem mondom ,hogy nem kivántam 6 évnyi dohányzás után. De a legjobbat akarom a gyermekemnek. Érte megéri, meg maga a tudat ,hogy én mindent megtettem érte, hogy egészséges legyen. 21 hkm
2020. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!