Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Panadol terhesség 14. hetében?...

Panadol terhesség 14. hetében? Milyen gyakran lehet?

Figyelt kérdés
Sajnos kicsit fejfájós lettem mostanában. A gyógyszertáros a Panadolt ajénlotta. Eddig egy hónapja vettem be egy szemet, mert már hánytam a fejfájástól, és egy felet múlt héten. Próbálom kibekkelni gyógyszer nélkül, de van az a pont, amikor használhatatlan leszek. Olyankor már semmi nem hat, sem masszás, sem kávé, sem stb. Ha viszont elkapom az elején, akkor simán elmúlik fél Panadoltól is a fejfájás. Mi a jobb, bevenni egy felet az elején, vagy kibekkelni? Mi számít soknak gyógyszer szempontból? Ti mennyi gyógyszert szedtetek?

2020. aug. 15. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Fél panadol nem árt, ha segít az elején inkább vedd be. A fájdalom valamiféle stressz ami a babának rossz. Sokkal rosszabb ha szenvedsz, mint ha beveszel egy fél bogyót. Amúgy panadolból asszem napi 3 a megengedett terhesség alatt, persze nem hosszú távon. Nekem migrénem van elég gyakran mióta terhes vagyok, de inkább veszek be gyógyszert mikor kezdődik.

19hkm

2020. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ezt egy orvossal kellene megbeszélni, nem itt. Mert ami itt valakinek nem okoz gondot, az a nagy átlagnak még okozhat és ezt az orvos tudja neked megmomdanim
2020. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan beveheted. Semmi bajod nem lesz tőle. Ha hagyod elhatalmasodni, az jobban árt a magzatnak.
2020. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha hatásos neked akkor vedd be, paracetamol nekem sose hatott, nem árt a magzatnak.
2020. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szerencsére nekem kb. akármelyik fájdalomcsillapító jól működött mindig.


Kettes, említettem az orvosomnak, de nem esik hasra ettől egy doki, mivel sajnos gyakori terhesség alatt a migrén. És mivel nincsenek nagyon konkrét kutatások, mindenki csak azt mondja, minél kevesebbet szedj... Ő amúgy a kávéivást javasolta, de az nekem halottnak a csók. Azt olvastam, a tartós gyógyszerszedés árthat (1 hét+), leginkább viselkedészavart, lassabb fejlődést okozhat. Ha napi rendszerességgel fájna, nyilván kivizsgáltanám és nem szednék be annyit, de így viszont érdekel mások tapasztalata, kinek mit tanácsoltak és ki mennyit tart soknak... ezért írtam ki a kérdést.

2020. aug. 16. 00:27
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Semmi baja nem lesz tőle.
2020. aug. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem azt mondta a dokim, hogy napi 3 szeménél többet ne vegyek be. Amikor nagyon fájt, próbáltam azt ügyesen elosztani egész napra. (ha nincs terhesség azt hiszem napi 6 szem a max)
2020. aug. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!