Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Panadol szedése terhesség alatt?

Panadol szedése terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy fejfájás / migrén esetén szedhető a Panadol, de mégis mennyi? Hetente egy az már sok?

Sajnos a terhesség előtt is rendkívül fejfájós voltam, ez most is így van.

Múlt héten vettem be, de most megint nagyon fáj a fejem.

Sajnos pihenni nem tudok, mert dolgoznom kell. :(


2018. jún. 25. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem annyit mondott a doki rá, hogy a doboz szerint szedhető, de csak a második trimeszterben.

De az algopyrint jobban ajánlotta, azt végig lehet szedni. Szintén szükség szerint, de max 3x1et.

2018. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva mondták.A panadol szedhető végig,Algopyrin az első trimeszterben tabu.
2018. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sokféle dolog okozhat fejfájást és ilyenkor valódi gyógyszer nélkül is sokszor lehet csillapítani. Nyilván volt laborvizsgálat, ha alacsony a szérum vas, vagy kevés a vörösvérsejt (alacsony a hematokrit), akkor vastartalmú élelmiszer (zöld növényi anyag, ribizli is segíthet folyamatos alkalmazás mellett. Ha értágítás kell, akkor az erős fekete tea jó hatású, esetleg belecsavart citrommal, de jó a széndioxiddal dúsított ásványvíz is (3-4 dl).
2018. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Anno a fejfájás miatt voltam laborban, szemészeten, neurológusnál, fülészeten, de nem találtak semmit.

Frontérzékeny vagyok, ennyi az egész.

A terhességi labor is teljesen jó.

Sajnos a családban többen is fejfájósak. :(

Próbálok eleget inni / enni, de ilyen erős fronthatás esetén hiábavaló. :(

2018. jún. 25. 11:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ponrosan a Panadol az,ami a terhesség alatt végig szedhető. Algopyrint is lehet,viszont az 1.trimeszterben és a utolsó 6 hétben az sem ajánlott.
2018. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Panadolt végig lehet szedni, nekem nem hatott, szóval én szenvedtem...:(
2018. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is migrénes voltam a terhesség előtt ezért az egyik legfontosabb kérdés volt az elején, hogy ha migrénem van mit szedhetek.Nekem is a panadolt mondták, illetve ha nagyon -nagyon brutális volna akkor max 1-1 algopyrint.Mázlim volt mióta terhes voltam egyetlen egyszer se volt migrénem.
2018. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Panadolt szedtem,kb egy dobozzal fogyott el a terhesség alatt!
2018. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ettől félek! Főleg, hogy paracetamol érzékeny vagyok, panadol kilőve. Holnap megyek először orvoshoz, majd megkérdezem.
2018. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!