Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háziorvoshoz hányszor kell menni?

Háziorvoshoz hányszor kell menni?

Figyelt kérdés
Én csak egyszer voltam a terhességem elején,akkor csinált ekg- és megvizsgált.Ennyi elég?
2010. aug. 5. 07:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Most 25hetes vagyok.
2010. aug. 5. 07:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyász biztos fogja mondani ha szükségesnek tart újabb vizsgálatokat.
2010. aug. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak egyszer voltam nála, a 26. héten.EKG volt, vérnyomásmérés, meghallgatta a tüdőm, a szívem, megtapogatta a bokám, és nagyjából ennyi.A védőnő küldött el hozzá.Most 33 hetes vagyok, de azóta nem mondta.Szerintem elég egyszer menni.Persze ha véletlenül lebetegednél az más, akkor azonnal.Még egy sima nátha is veszélyes lehet, ha lázzal jár és nincs kikezelve.
2010. aug. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kellett menni az első trimeszterben. Utána azért mentem, hogy kiadja a táppénzes papíromat.

De most a második terhességnél már nem kell táppénzes papír, így csak egyszer látott megint csak az elején.

2010. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hmm... Elvileg nem kell többször menni, de nekem gondom volt ezzel. Uis amikor mentem az egyszeri anyaságit igényelni, úgy tudtam, hogy a nőgyógyásztól kell a 4 pecsét. (másoknál így van) Erre elzavartak, hogy nem jó, a háziorvostól kell! A mai napig nem értem, hogy miért, de nagyon égő volt elmenni utólag a háziorvoshoz, és megkérni, hogy adjon már még 3 pecsétet! És még én lettem leszúrva, hogy miért akkor megyek. Ez 2008-ban volt, és Székesfehérváron küldtek el.

Itt meg azt olvastam, hogy másoknál bőven elég a nőgyógyászé.

Szóval inkább érdeklődd meg az illetékes hivatalnál, hogy mi az, amit elfogadnak, nehogy úgy járj, mint én!

Most ismét babát várok, biztos, ami biztos, elmegyek négyszer a háziorvoshoz is. Ki tudja, hogy mit kérnek már megint!

2010. aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is ugy tudom,hogy elég egyszer,csak fura hogy az ekg-t csak egyszer nézik.Valahogy azt gondoltam többször nézik azt is,mint a vérnyomást.Köszi a válaszokat.
2010. aug. 5. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!