Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26+5 hetes terhes vagyok....

26+5 hetes terhes vagyok. Tegnap voltam orvosnál,2000 a méhszájam. A több pihenés érdekében Pipolphen nevű gyógyszert kaptam. Másnak is írta ezt fel az orvosa?

Figyelt kérdés
És egy kis panaszkodás: eléggé megijesztett minket a doktornő, szerinte túl kicsi a baba-960gr- és persze a hasam is kicsi, ha nem pihenek többet, befektet a kórházba,stb. Rosszul esett, hogy teljesen rám kente az egészet, mintha nem tennék meg mindent...Amúgy nagyon kedves és jófej nő, csak tényleg megrémisztett és most kicsit mérges vagyok rá.
2010. aug. 5. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:

27-ik hét körül szokták elérni az egy kilót.

Igaz hogy a méhszßáj nem teljesen zárt sem jelnt semmit, ne emelj nehezet ne nyújtozkodj, de nagy baj nem lehet.

A baba nagyságát csak kb-ra tudják megmondani, így lehet több vagy kevesebb is.


Nekem a 30-ik héten vetette oda a dokinéni hogy nem jó hogy össze húzodik a méhem (ctg) és a baba nyomja a méhszájat meg nyitva egy kicsit a méhszáj, és ha elmegy a mgzatvíz menjek rögtön korházba.

Köpni nyelni nem tudtam. de már plusz 3 hét és semmi baj. ès ugyan úgy csinálok mindent.


Szerintem eddig is nyomta, mert elötte is mindig lent volt a baba.

2010. aug. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A méhszájad zárt, csupán kicsit megrövidült. Ettől akár még túl is hordhatod a babát. Van, aki eleve ilyen értékkel kezdi a terhességet, sőt közben ki is nyílik a külső méhszája. A babád nem kicsi, nem tudom, miért ijesztget az orvosod. különben ilyenkor már a gének szerepe elég agy, a családi vonásol tükröződnek a babán is... legfeljebb nem 4 kilóval fog születni, amit gondolom nem bánnál :)ÉS MI VAN AKKOR, HA KICSI A HASAD???? AZ A FONTOS, HOGY A BABÁD MEGFELELŐEN FEJLŐDJÖN... KÜLÖNBEN MÉG MOST KEZDHET ROHAMOSAN NŐNI... nEKEM AZ ELSŐ BABÁVAL 20 HETESEN KEZDETT CSUPÁN LÁTSZANI, DE RUHÁBAN MÉG AKKOR SE... A PICIVEL SE VOLT NAGY HASAM, MIKOR SZÜLNI MENTEM, A NŐVÉREK MEGIJEDTEK, HOGY KORASZÜLÉS... AKKOR VOLTAM 38 HETES... jAJ, BOCSI A cAPS LOCK MIATT!!! Ne idegeskedj, minden rendben van veletek! Pihenj, amennyit csak tudsz!
2010. aug. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem kezdettől fogva 2000, most a 25. héten 2100, az orvos teljesen elégedett volt, nem tiltott el semmitől, nem kell többet pihennem se. (Persze pihenek, amennyit tudok) A babád mérete teljesen jó, nekem mindig azt mondja, nem kell 4 kilós gyereket szülni. Sztem az értékeid abszolút megfelelőek, lehet, hogy csak rossz napja volt az orvosodnak! Ne aggódj, boldog babavárást!!!
2010. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Esetleg valakinek van valamilyen tapasztalata az említett gyógyszerrel?
2010. aug. 5. 08:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 32 hetes vagyok.

Nekem is felírták a Pipolphent nemrég azért,hogy a magnéziummal együtt szedjem napi 2x1-et.

Én is nyílok,keményedek.

A Pipolphen egy nyugtató-altató gyógyszer.

Namármost én úgy döntöttem,hogy mivel van három gyermekem és napközben kocsit is vezetek,ezért a nappali gyógyszert nem veszem be mert totál kiüti az embert,álmos leszel és kótyagos.Az estit viszont beveszem,így legalább nyugodtan tudok aludni.Eddíg semmi panaszom a gyógyszerrel.

A szülésznőm is annyit mondott,hogy a nappali adagot felejtsem el,az estit bevehetem ha akarom.

2010. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Kitartást a gyerekekhez!:) Mindenkinek szép babavárást!
2010. aug. 5. 10:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is felírták a gyógyszert. Annyi panaszom van rá, hogy ha beveszem, akkor végigalszom a napot. Ezért nem is nagyon szedem...
2010. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!