Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP 0,76 a HCG 1,29. Down...

AFP 0,76 a HCG 1,29. Down kockázat 1:2000-hez. Doki továbbküldene. Jogosan ijesztett meg?

Figyelt kérdés

Nagyon beijesztett. 34 éves vagyok, azt mondta, hogy az AFP az alsó határérték, a HCG meg magasabb....


Azóta szédülök, hányok, tiszta ideg lettem :(

Tudom, hogy elavult módszer az AFP, meg hogy sok helyen már nem is csinálják...de akkor is!


2011. jún. 28. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy orvos véleménye nem mérvadó. Keress fel egy másikat is,de addig se izgulj, többet árt mint gondolnád.
2011. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Gondolom, genetikai tanácsadásra küldene tovább. Egy ilyen konzultációval ártani nem tudsz, esetleg tényleg egy tapasztalt orvossal tudnál beszélni, aki az összes lelet alapján tudna véleményt mondani. kizárólag a vérvételre még nem lehet alapozni, kellene legalább a 12. heti uh eredménye is... Ha bármi gyanú felmerül, jobb, ha több hozzáértő nézi meg a dolgaidat... Én biztos elmennék.
2011. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!

Jövőhéten megyek az Istenhegyire, Hajdú Krisztinához.

Remélem, hogy Ő meg tud majd nyugtatni :(

Már jól kisírtam magam :(

2011. jún. 28. 20:31
 4/15 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek azt mondták az AFP eredmény alapján, hogy vetesse el a babáját, mert tuti betegen fog születni.2 hétig ő is hányt az idegességtől, aztán megismételtette a tesztet, mert utána számolt,és rájött, hogy nem is biztos a 16-héten vették le a vért.Az az eredmény már jó volt, azóta 5 éves a kislánya, gyönyörű, és nagyon okos!

Ha a dokira hallgat akkor nem lenne a pici lány...kérdezz meg mást is, csináltass más tesztet, az AFP tényleg nagyon elavult!

Egy másik barátnőmnek meg sem csinálták, mert nem tudott elmenni a 16.héten...

2011. jún. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha jól kisírtad magad, akkor mostmár épp itt az ideje, hogy megnyugodj! Nem lesz semmi baj, Hajdú Krisztina tényleg nagyon jó, jól teszed hogy elmész. Amúgy nekem is 1:1750-hez lezz az eredményem, és egészséges babám született. A tarkóredő nekem jó volt, 1,2mm. Szóval, tényleg ne idegeskedj! Szorítok!
2011. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Próbálj megnyugodni! Egy orvos véleményére nem érdemes adni! A doktornőt nem ismerem, de itt mindenki dicséri. Én csupán a korom miatt voltam genetikán (36 évesen szültem), semmi sem utalt bármi problémára, csupán saját megnyugtatásunk miatt mentem el. Pont a 16. héten csinálták a mintavételt, csak másnap az AFP-t... persze, magasabb lett :) De ugye mivel a mintavétel sokkal pontosabb, senki sem foglalkozott vele. A kislányom makk egészséges, lassan 3 éves... Ha még egyszer döntenék, még egyszer vállalnám a genetikai vizsgálatot.
2011. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem 0,72 az AFP-m és senki nem idegeskedik ezen. A fiammal aki most 4 éves és makkegészséges, vele 0,48 volt. Azon se izgultam. Ezen annyira felesleges!
2011. jún. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ne aggódj, nem lesz semmi baj!


majd írj mit mondott a másik doki.

ez a doki meg jól tette hogy továbbküldött, mert nem akar egyedül felelős lenni ha netán valami gond lenne a későbbiekben. de nem lesz!

szorítok hogy jókat mondjon. és igen, elavult módszer ez az Afp-s, mert ha nem akkor voltál pont 16 hetes hanem +- 1 hét eltérés volt az sokat számít.


2 kisfiú anyuja

2011. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

nem vagyok orvos, de az eddigi ismereteim alapján nem is értem miért mondta neked ezt a doki? :(

ugyanis a kettőt együtt nézik, és az jelezhet bajt, ha az afp alacsony a béta hcg pedig magas, de a magas az nem ennyi, hanem 2,5 fölötti !! nézz utána a neten, mindenhol ezt írják! sőt ha az afp normális, akkor azt is írják több helyen hogy 5-ig jó a béta hcg!

Egyébként most megkerestem az én eredményeimet, én integrált tesztet csináltattam, ahol 5 markert néznek, nekem az afp 1,82 lett, a béta hcg pedig 1,23 (tehát ez nem sokban különbözik a tiedtől) és az eredmény: down kockázat: 1:100.000!!!!

(barátnőmnek 0,6 lett az afp, és nem küldték sehova, és makkegészséges gyermeke lett!)

2011. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

AFP nekem is 0,76 lett. van egy egészséges, gyönyörű kislányom. Edwards korra az esély 1:300-hoz volt. Downra talán 1:15000


ne aggódj, szerintem is kérdezz meg másik orvost és bár tudom könnyű írnunk, de ne idegeskedj.

Tarkóméréskor minden rendben volt?

2011. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!