Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes vérvizsgálat kötelező?

32 hetes vérvizsgálat kötelező?

Figyelt kérdés

Ma kellett volna mennem a 32. heti vérvizsgálatra, toxoplazma, Rh-ellenanyag, meg vizelet. Egy ideig vártam is, de a kisfiammal kellett máshová mennem időpontra, így el kellett jönnöm, jövő héttől pedig két hétig vidéken leszek. Mire hazajövök már majdnem esedékes a 36. heti vérvétel.

Én nem esek kétségbe, hogy ez most kimaradt, de így is meg fogom kapni az igazolást az egyszeri anyaságihoz?


Félre értés ne essék, nem azért vállaltuk a babát hogy az egyszeri támogatást megkapjam, csak szeretném tudni, az igazolás feltétele-e a vérvételen való részvétel, vagy eleve nem is kötelező?


2010. aug. 5. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
ha kihagysz 1-1 vizsgálatot, az csupán azért nem jó, mert ha valami probléma lenne, nem tudják kezelni. A védőnőd esetleg csúnyán fog nézni, ha kihagyod, de ennyi. Az egyszeri anyaságihoz összesen 4 pecsét kell arról, hogy megjelentél terhesgondozáson. Gondolom, az meg összejön.
2010. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A toxoplazma fertőzés és az RH ellenanyag is nagyon komoly gondot tud okozni én nem hagynám ki a vizsgálatot
2010. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk csak uh van a 32.héten,34 .héten van a vérvétel és 36.-án szintén uh van,de ott már néznek méhszájat is valamint kenetet is vesznek.

Anyaságit pedig ettől függetlenül is kapsz ha 4 pecséted van a nőgyógyásztól,vagy olyat is hallottam már,hogy nem számított a négy pecsét,hanem a kórház a nőgyógyász aláírásával és pecsétjével ellátva adott ki egy igazolást ehhez a támogatáshoz,de nálunk a védőnő is állít ki a biztonság kedvéért egyet a háziorvos is aláírja,de ez sajnos nem tudom elég -e.biztosabb a kórházi vagy a 4db,de a vérvételeknek ehhez semmi köze.De kérdezd meg a védőnődet neki ezeket a dolgokat tudnia kell.

Remélem tudtam segíteni.

2010. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13:14-es vagyok annyit még elfelejtettem,hogy a vérvételekről és mindenről ami épen aktuális nekem szól a védőnóm,hogy mikor mi kell,hová kell menni.
2010. aug. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi bajod nem lesz belőle. Nálunk 30 hetesen van UH majd utána 36 hetesen vérvétel UH NST. Valószínűleg ez az 1 vérvétel nem fogja befolyásolni az anyaságihoz való jutást.

35 hetes

2010. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!