Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességi vizsgálat 5+6...

Első terhességi vizsgálat 5+6 naposan túl korai?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan nehéz a nőgógyászomhoz időpontot kapni, ezért már egy hónappal ezelőtt lefoglaltam két időpontot rákszűrésre. Ma kiderült, hogy terhes vagyok, szép, erős pozit teszteltem a nemvárt napján. 5+6 napos leszek a vizsgálat napján. Vagy lenne még a másik időpont, ami viszont már 8+6-ra esik. Ez nekem már nagyon későinek tűnik. Az 5+6 környékén viszont nem sok mindent láthat. Ti mit tennétek? Köszi.
2020. aug. 29. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy helyet szorít majd neked, tudva, hogy terhes lettél.


De miért nem hívod fel, és kéred ki a véleményét, mit tegyél?

2020. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
8+6 tökéletes, én direkt ilyentájt mentem mindegyik gyerkőccel.
2020. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A 8+6 - ha nincs semmi panaszod - teljesen jó, egyáltalán nem késő. Hacsak nem fogant kicsit korábban a nem betöltött 6. hét előtt esélyes hogy még szívhang/pulzálás sem lesz (nekem kereken a 6. héten látható volt már a pulzálás, de pár nappal korábban fogant). Gratulálok :)
2020. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Én a pozitív teszt utàn pár nappal már telefonáltam időpontért, mert azt gondoltam, biztos heteket kell majd várni (olyan 8-9. hétre saccoltam egy időpontot). Erre az asszisztenső adott pont a 6. hétre. Szerencsém volt, mert már a szív pulzálását is látni lehetett, de 10. hétre visszahívott egy plusz vizsgálatra, a 12. hét előtt még. Szóval valszeg igen, korai lesz, mert biztosan ezen felül még be fog hívni, ha van is olyan szerencséd, hogy lát is bármit.
2020. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sem késő, én 9 hetesen voltam. A covid miatt nem tudtam előbb kérni időpontot, mert nem volt rendelés, és túl korán sem akartam menni.
2020. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Az 5+6 pont határeset. Ha jó alkatú vagy, jók a szoveteid az UH szempontjából, előre hajlik a méhed és jó az UH gép, lehet, hogy már lesz embrió és szivcsopulzació, de az is lehet, hogy csak petezsák.

Én már nem mondanám le, legalább annyit tutira látnak, hogy méhen belül vagy még nagyjából megfelel a terhességi kornak. De számíts rá, hogy lehet kell majd kontroll, ha nem látják rendesen.

A 9 hét sem késői amúgy.

2020. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekem 5 hetesen hasi ultrahanggal már látszódott. A fontos az volt, hogy meg legyen határozva hogy jó helyen van-e. Ez a te döntésed, ha meg akarod várni a szívhangot akkor később lesz a jó időpont.
2020. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wonderwomen ***** válasza:
67%
7+0 voltam először, volt szívhang is. Mégis 2 hét múlvára visszarendelt kontroll UH-ra, mondjuk megnyugtató volt számomra, mert ott is minden rendben volt. 5+6 lehet picit korai, én felhívnám a dolog. Korábban egy sima SZTK-s rendelőt hívtam, mert azt hittem későre tudnak majd csak időpontot adni, erre a hölgy már pár nappal későbbre be tudott volna írni. Mármint pozitív teszt után, akkor meg azt kellett magyarázzam, hogy az túl korai 😅
2020. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
5 hetes pár naposan voltam dokinál, hüvelyi uh volt és legalább megnyugodtam, hogy jó helyen van a baba.
2020. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, ment a zöld pacsi. :)

Két helyen is magánrendel a dokim, a másik helyen is érdeklődtem időpont iránt, hátha akad egy a 6-7 hét környékén. Ha nem sikerül, elmegyek az első időpontra és utána úgyis megbeszéljük, hogyan tovább. Kicsit tartok tőle, hogy szeptember második felében megint korlátozásokat vezetnek be a COVID miatt.

2020. aug. 30. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!