Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Be szedjem az antibiotikumot...

Be szedjem az antibiotikumot terhesen?

Figyelt kérdés

Már túl vagyok egy antibiotikum kúrán, kb 3 hete fejeztem be. Pyassant kellett szednem torokgyulladás miatt. Hozzá teszem ezt is nehezen engedte a nődoki.Már akkor is zöld váladékot köhögtem fel. A gyógyszer szedés után 1-2 hétig jobb lett, nem volt váladék. Most megint minden reggel azzal kezdődik, hogy felköhögöm... vagy “le”. Ugyanis észre vettem, hogy felülről csorog le a garatfalon. Ami aggaszt, hogy zöld színű. Szóltam a házi orvosnak, torkomat megnézte ott minden rendben. Kérdeztem tőle, hogy nem lehet, hogy -köztudott- egyik terhességi tünet az orrdugulás, bővebb nyáktermelődés és, hogy ez csorog le. Azt mondta szerinte arcüreggyulladás, de nincs semmi tunetem. Nem feszít az arcom/homlokom. Megint Pyassant akar szeretni velem. Mit tegyek? Beszedjem Ismét?


20hkm



2020. aug. 30. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A pyassan teljesen biztonságos terhesség alatt. Ha a nőgyógyászod figyelt volna gyógyszertanon, tudná :-)
2020. aug. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos jobban tudja azért, nem hiába járt annyi ideig egyetemre. Hallgass rá!
2020. aug. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es valószínűleg figyelt, csak nem híve annak, hogy gyógyszerrel tömjük magunkat.

2. Köszönöm a választ. Igazából rám bízta a döntést a házi orvos is, ezért kételkedem.

2020. aug. 30. 09:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyulladás vetélést okozhat. Nem egy ismerősöm babája ment el gyulladás miatt. Én is szedtem(Ospamox) terhesség alatt 2x is egészséges a gyerekem.
2020. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.szerintem is arcureggyulladàsod van..amit tehetsz főzz kamillateàt és gözölögtess..tudod nagy pléd alà bebújni és jó beszivni de csak orron keresztül..ha melegited az arcod ha nincs más csak hajszàrito az is megteszi..és ami legfontosabb sima sóoldattal csepegtetes fújja az orrod a naponta többször ez egyàltalàn nem àrtalmas..nàllam ez mindig bevàlt.jobb mint ha állandóan gyógyszerét és magad..az antibiotikum totàl felborítja az immunrendszert így egy folyamatos körforgàsba leszel.màrmint ha megszünik a tünet az antibiotikum miatt pàr hét múlva újra elöjön..ha végképp antibiotikum kell beszéld meg a dokival hogy van olyan orrspray is..ami kifejezetten erre való..probàld ki nem vesztesz semmit sem...
2020. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezt a kamillás gőzölést azonnal elkezdtem, amikor megtudtam, hogy lehet arcüreggyulladás. Remelem jobb lesz tőle. Sajnos az antibiotikum terhesség előtt is tönkre vágta a szervezetemet, így nagyon ellenzem :(

Nehéz ilyenkor helyes döntést hozni. Egyértelmű, hogy a baba a legfontosabb és az ő érdekeit szeretném nézni.

2020. aug. 30. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Bélgyulladásos vagyok. Harmadik babánkat várjuk. Az első 2nél 3-3 gyulladásom volt.

Most is túl vagyok már 1 gyulladáson. 5 csomag antibiotikumon vagyok túl és egy 100db 1 csomag gyulladáscsökkentőn.

Van kérdésed? 🤔

2020. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!