Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen felfázásra kinek mit...

Narancs223 kérdése:

Terhesen felfázásra kinek mit ajánlottak? Antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Lényeg hogy gyorsteszten megnézték a vizeletem és elküldtek házidokihoz.. Mondtam hogy terhes vagyok és odaadtam neki a kiskönyvem , írt fel antibiotikumot elötte a védőnő mondta hogy szoktak irni ilyenkor gyógyszert ne aggódjak , én megbízva a háziorvosomba bevettem amit írt egy napi adagot ( ciprinol 250mg) csak csak mondom rákeresek a dologra és azt írták hogy idézem amennyiben lehetséges terhesség alatt kerülje a ciprinol filmtabletta alkalmazását és plusszba szoptatós anyáknak se ajánlják mert idézem kiválasztódik az anyatejben és káros lehet a csecsemő számára most komolyan hogy írhatnak fel ilyet? Hívtam a nőgyógyászom az meg lecseszett hogy ez van 12hetes korig nem szabadna szedni ilyet és nagyon megijjedtem.. Vizelettenyészetre kell kérnem beutalót , én azonnal elmentem orvoshoz mikor jöttek a tünetek 😞 ☹ hogy ne legyen baj .. Valakinek volt ilyen? ☹ nem lesz baj ? Teljesen kiborultam ☹ ☹

2016. jan. 12. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Augmentint kaptam felfázásra, tele volt gennyel a vizeletem. Azt ugye tudod, hogy ezek baktériumok, amiket azonnal ki kell írtani? Sajnos egy húlyúti fertőzés ha nincs kezelve legalább akkora gondot okozhat, mint amik a hüvelyben lehetnek. (Vetélés, koraszülés) szóval ne aggódj a gyógyszer miatt, az orvosod tudja, mit lehet szedni és mit nem ha tudja, hogy terhes vagy.

A betegtájékoztató meg azt írja amennyiben lehetséges.. Hát ezt mindegyikre ráírják mivel terhesen csak akkor kell gyógyszert szedni, ha maga a betegség is árthat. Felfázásnál ez meg is van.

2016. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, tudom hogy ki kell írtani azért mentem el egyből csak megkérdeztem a nőgyógyászom aki ellenzi ezt. Megyek vizelettenyészetre de már csak holnap tudok így menni.. Csak azért nem merem tovább szedni mert lecseszett a nődoki hogy mit írt a házidokim, védőnő meg ezt válaszolta:1Szia. Megnéztem a Ceizel könyvemben. Magzati hatás embernél nem bizonyított. Szerintem akkor orvosi rendelvényre szedhető. De ha az megnyugtat, menj vissza és kérj másik gyógyszert. Mondjuk eddig senkinek sem írt még ilyet várandósság alatt felfázásra.. Es ilyenkor döntse el az ember hogy mi lenne jó 😞 ???
2016. jan. 12. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:

mivel a doki tudott róla, hogy terhes vagy, nem írt volna fel olyat, amit nem szabad. de nyilván a nődokidra hallgass, hiszen ő benne kell bíznod, írjon hát fel neked másikat. (bár én nem járnék és fizetnék olyanhoz/nak, aki bármi miatt leszid engem, akár a gyerekét, de ez személyes érzékenység kérdése)


nekem egyszer augmentint írtak, egyszer pedig nevigramont, mindkettőt a 2. trimeszterben. utóbbi gyorsabban hatott és jobban is tetszett a szedése.


31hkm

2016. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt terhesen húgyúti fertőzésem, én Aktil Duot kaptam rá (mondjuk soha többet nem akarok ilyet szedni, nekem nagyon durva gombám lett tőle). A babának nem ártott, legalább is az összes vizsgálat szerint minden oké vele, de a háziorvos is azt mondta, hogy ettől nem lesz baja, inkább attól lenne, ha a fertőzést nem kezelnénk.

Amúgy kétszer is kaptam antibiotikum kezelést terhesen (remélem több nem lesz, ezt az utolsó hat hetet már csak megúszom), a másodikat légúti megbetegedésre. Inkább ez, mint betegnek maradni, az sokkal veszélyesebb a babára nézve.

2016. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!