Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nem baj ha az orvos még...

Az nem baj ha az orvos még mindig nem vizsgálja a méhszáj állapotát?

Figyelt kérdés
Most vagyok 36 hetes terhes,(holnaptól 37.)és az orvosom akihez rendszeresen járok konkrétan még egyszer sem vizsgálta meg a méhszájamat. Amikor 3 hétig szabadságon volt, két másik orvosnál voltam, na ők megvizsgálták, de ma az "állandó" orvosom nem. Úgy tudom, hogy a terhességnek ebben a szakaszában már minden terhesgondozáson kellene nézni. Vagy nem jól tudom?
2011. aug. 22. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha megnézné. Nem értem miért nem nézi.

Az én dokim már előbb is nézte, a 36. héttől meg hetente.

Biztos van olyan doki, aki nem nézi, viszont szerintem jobb tudni, hogy nílik-e már a méhszáj, és kell-e jobban vigyázni.

2011. aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

*nyílik-e

bocs, elírtam

2011. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul erős keményedéseim is vannak, erre ő annyit mondott, hogy ez ennyi idős terhesen már normális, szedjem a magnéziumot még egy hétig, utána nem kell, mert ha megszületne a baba már nem lenne koraszülött. Úgy tudom, hogy a keményedések okozhatják a méhszáj tágulatát. Ez így van?
2011. aug. 22. 21:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez viszont nem feltétlen függ össze. A 36 héttől keményedtem elég erősen, végül a 41. héten indították a szülésemet és csak 1 ujjnyira voltam nyitva a szülés előtti napon. Addig zárt voltam.

De ettől függetlenül valaki tök észrevétlenül is kinyílhat, úgyhogy nem értem miért nem vizsgált meg a dokid.

2011. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen okozhatnak.Nekem is voltak kicsi fájásaim szülés előtt, és a 40 héten kiderült, hogy bő 1 ujjnyira tág vagyok!!Szinte észre sem vettem.

Nagy felelőtlenség, hogy nem vizsgál meg, mert van olyan aki képes úgy kitágulni, hogy észre sem veszi!!

Ha más nem, kérd meg..azon a 3 percen elég sok minden múlik.Sztk-ba jársz?Sokan vannak nála általában?Lehet, hogy azért nem vizsgál meg..Az enyém is elég kapkodós volt!

2011. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szia! én a mai napra vagyok kiírva! engem 35. héten vizsgált a doki akkor még 3000 volt az értékem aztán utána semmi, se terhesgondozáson se akkor mikor nst-re mentem! én is aggódtam h miért nem nézik a méhszájat, alig vártam a mai napot mert azt mondták a kiírt napon mindenképpen megnézik és ha már nyitott akkor magzatvizet is néznek, megvizsgált a doki 2100-as érték de a magzatvíz vizsgálat sehol, azt mondta majd 2 nap múlva menjek vissza akkor megnézik azt is :S igazából én sem értem, de én így jártam
2011. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem indított szülésem volt..de nem ez a lényeg.Képzeljétek, nálunk egy csajnak olyan fájásai voltak, hogy már torzult az arca.Rá rakták a CTG-re, azt utána közölték vele, hogy ez még semmi, és menjen haza és igyon 1 pohár bort!!!Na mondanom sem kell, én aznap szültem éjszaka..a csaj meg reggel költözött hozzám a szobába a kisbabájával..Fogtam a fejem.

Ezzel csak azt fejezném ki, hogy ezek az orvosok néha nagyon durvák!!!

Bocs az OFF-ért, de ez ki jött! :)

2011. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sztk-ba járok, és igen sokan vannak nála, de szerintem ennek nem kellene azt jelenteni, hogy csak a vip betegeket vizsgáljuk meg normálisan, a többivel pedig lesz ami lesz...Most nincs igazam? Múlt héten a másik dokinál volt 3000 az érték. Az mit jelent pontosan? Az nagy baj ha észrevétlenül tágulok ki? Mi történhet akkor?
2011. aug. 22. 23:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia,


nagyon megértelek, nekem a cervix tenyésztésért is szólni kellett... pedig be is írta a kiskönyvembe...

Nem értem, hogy miért nem néznek méhszájat, 20.héttől keményedek, 35.körül durva jóslóim kezdődtek, azóta is vannak, most vagyok lassan 39 hetes. Lehet,hogy ha megnézne, már rég babázhatnék, annyira nyitva vagyok..

Az első babával sok-sok pihenés mellett nyíltam ki simán 1 ujjnyira, most valószínű jobban.

Erőltetni nem akarom (a kenetet azért erőltettem, hogy időben kiderüljön, ha gond lenne), na de azért mégis meg kéne nézni 36.héttől, én is úgy tudom.


Előtte azért nem nagyon nézik, mert "nem szeretik" megpiszkálni a dolgokat, de utána már ellenőrizni kell.

Sztk-ba járok én is, sajnos így jártunk úgy tűnik (pedig az 1. is nála született, amúgy jó orvos, csak néha kiüt rajta az "elegem van" érzés :) ).

A 3000 azt jelenti, hogy 3 ujjnyi a méhnyak és teljesen zárva vagy. Itt a link:


[link]

2011. aug. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
en pedig kulfoldon elek, itt pedig egyatalan nem neznek mehszajat...Sot, orvos sincs aki megvizsgal, szuleszno van akihez jarni kell szivhangot nez es vernyomast. (Persze a kotelezo uh-at verveteleket itt is elvegzik a korhazban) En otthon megnezettem a mehszajat, mert engem is mindenki azzal ijeszgetett, hogy uuuristen, hogyhogy nem nezik?????? de ez itt bevett szokas es semmi bajuk a kismamaknak. Egyebkent nem ez az orszag az egyetlen, ahol ez igy van. Ugyhogy nem feltetlenul jelent gondot, ha nem neztek, persze, ha ugy erzed, mint en, hogy megnyugszol tole, nezesd meg! Boldog babavarast! 33 hkm
2011. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!