Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos minden hónapban...

Az orvos minden hónapban megnézi a méhszáj állapotát?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha kézi vizsgálatra gondolsz, az enyém nem.
2011. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor hogy néz ki egy orvosi vizsgálat? Bemész és onnastól mi történik?
2011. febr. 9. 17:15
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem igenmegnézi kézzel minden hónapban.Bár ez nem mindenhol van igy orvos függő.
2011. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az enyemsem ezte. volt egy az elejen aztan 20heten es a 34hettol minden heten.

hasi Ultrahang volt havonta.

2011. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok.vérnyomás, vizelet ellenőrzés.Ultrahang, majd annak fényében beszélgetés az orvossal, van-e panasz.ha nincs, ok, ha lenne, nyilván vizsgálna.Ennyi.
2011. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

vizelet,vérnyomás? azt nem a védőnők csinálják?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

2011. febr. 9. 18:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én orvosom is mindig megnézte a méhszájat. Ezt a dolgot a dupla orvosi és védőnői ellenőrzéssel én sem értettem igazán, mire jó. Általában egy napon mentem mindkettejükhöz, tiszta nevetséges volt...
2011. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is minden alkalommal nézte az orvosom a méhszájat, ami azt jelentette, hogy a terhesség elején havonta, aztán a 3. trimeszterben már 3 hetente, és az utolsó másfél-egy hónapban már két hetente. Nekem pl a dokim a terhesség alatt talán egyszer nézett vérnyomást. Ezt a védőnő csinálta, illetve az utolsó egy hónapban a CTG-n nézték.

Sokan nem tartják jónak, hogy minden alkalommal vizsgál az orvos, de szerintem nem árt. Én pl azt sem igen éreztem, hogy a 39. héten már 2 ujjnyira nyitva voltam. Persze voltak keményedéseim, meg jósló fájásaim, de ettől még nem tudtam.

Nem árt, ha nyomon van követve a dolog; szerintem.

2011. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem az sztk-ba soha nem nézte az orvosom, de gondolom ha panaszom lett volna, akkor megnézi.

Bemész, leadod a vizeletet, megvan az eredmény, utána mehetsz a védőnőhöz, megnézi az eredményt, megmér, vérnyomást mér, megkérdezi van-e panaszod. Elmondja, hogy legközelebb mit kell hoznod (vizelet), lesz-e vérvétel, meg van-e kérdésed.

Utána bemész a dokihoz, megnézi a vizelet eredményed, megkérdi van-e panaszod.

22-24 héttől hallgat szívhangot (nem emlékszem pontosan mikortól), ezt nekem nem a védőnő csinálta.

Ha nincs panaszod, ad időpontot, hogy mikor menj legközelebb. Nekem ennyi volt.

2011. febr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi megbeszéltük az orvosommal, hogy ha lehet, ne nagyon "túrjon". 4-szer nézte meg: 30.héten (én kértem), 36.héten (kenet miatt), 39.héten (megint én kértem), 41.héten (ezt is én kértem, hogy jól vizsgáljon meg, hogy induljon be tőle a szülés).
2011. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!