Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szívritmuszavar lehet?

Szívritmuszavar lehet?

Figyelt kérdés

24 hetes kismama vagyok..Van itthon egy angel sounds szívhanghallgatóm..Mióta érzem mozogni a babát, már nem igazán használom, csak néha.

Valamelyik nap behallgatóztam, és nagyon furi volt amit hallottam..Mozgolódott a baba, nehezen tudtam belőni a szívhangot, amikor megtaláltam, összevissza hallottam mindent..Volt olyan amikor olyan volt mintha elakadt vna egy masodpercre a szívdobogas, majd ujra ugyanugy folytatódott..Aztan hallottam a köldökzsinor pulzalast is, annak is olyan hangja volt, mintha neha elakadt volna..

Elkeseredtem, majd másnap újra behallgatoztam reggel.szerintem aludt, mert hamar megtalaltam, es akkor teljesen egyenletesen hallottam, ahogy ver a szive, semmi elakadas..Masnap is meghallgattam, akkor is rendesen hallottam...

4-5 nap.szunet utan ma.megint behallgatoztam es ugyanazt hallottam, mint elsonek..nehezen talaltam meg es neha elakadt a szívverés, plussz nagyon mocorgott..

Lehet valami baj van? Eddig.minden oke volt ultrahangokon..Nagyon aggódom


2020. szept. 3. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezért hülyeség a szívhangfigyelő. Mert ok nélkül beparáznak, akik hajlamosak rá. Szívritmuszavar? Gondolod, hogy te egy otthoni készülékkel diagnosztizálsz egy olyan állapotot, amit a rendelőben a legmodernebb géppel nem képesek? Racionalizálj már egy kicsit. A gép kicsi és nem professzionális, te pedig nem értesz hozzá, ennyi.

Semmi baja nincs a gyereknek, te meg hagyd a francba a szívhangfigyelőt, mert ezzel a stresszel fogod kiborítani szegényt.

2020. szept. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Te magad meg is válaszoltad a kérdést, hogy miért hallottad össze vissza a szívverését a babádnak.

Hú azt hittem tőlem nagyobb terhességi hipochonder nincs, de úgy látszik tartozunk egy páran a klubba🤣🤣

2020. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már jártam úgy többször is, hogy hallottam a szívverését szabályosan, de nagyon mocorgott, és mintha el is vesztettem volna a szívhangot. Valószínűleg azért, mert helyet változtatott, így teljesen máshogy érzékeltem. Nincs semmi baj, minap voltam uh-n, minden rendben van. Szerintem nálad is vmi ilyen állhat a háttérben. Ezek a szívhang figyelők nem azért vannak kitalálva, hogy diagnózist állítsuk fel.
2020. szept. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy a szív nem metronóm. Neked is van, hogy gyorsabban, lassabban stb ver.
2020. szept. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mocorog, és ezzel kifordul a hangnyaláb alól... Amúgy a mozgással nagyon változik a szívritmusuk, ezen alapul az NST vizsgálat is.


Ne diagnosztizálj otthon egy játékszerrel orvosi diploma nélkül. Ezek a kütyük ugyanis tényleg csak játékra vannak anyunak és apunak, diagnózist felállítani nem lehet velük!

2020. szept. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De én nem folyamatosan hallottam..Olyan volt mintha egy ritmus kimaradt volna, utana ugyanugy, ugyanabban a ritmusban vert tovabb
2020. szept. 3. 23:28
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. Engedd el vagy menj el egy szivultrahangra. Ez a két lehetőséged van. A babadnak valószínű kutya baja.
2020. szept. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, értjük, hogy nem folyamatosan hallottad. Azért nem, mert ez nem egy professzionális készülék, ha moccan a kicsi vagy te vagy bármi ilyesmi, akkor megszakad. Ilyen egyszerű. Értsd már meg, hogy a szívhangfigyelővel semmilyen rendellenességet nem lehet észlelni, és pláne nem egy laikusnak. Azzal annyit lehet megállapítani, hogy VAN vagy NINCS szívhang.
2020. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A babák utaljakaka szivhangfigyelot,a mi lányunk legalábbis folyton elmozog előle, meg elkezd rugdosni. Összevissza lehet ilyenkor hallani mindent. Szerintem ne aggódj, ha biztosra akarsz menni menj el dokihoz és mondd el neki.
2020. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én nem használtam szívhangfigyelőt, viszont velünk tényleg megtörtént a ritmuszavar. Végig az összes uh-on semmi gond nem volt, egy ártatlan babamozira mentünk, kb 28. Héten azt hiszem. Ott észrevették az időszakos arritmiát. Ez is olyan volt mint amikor kihagy egyet-egyet, és elég sokszor is csinálta. Ki is nagyította a doki a szívet, és lehetett látni, hogy meg-megáll néha, nagyon ilyesztő volt. Természetesen besz.rtunk ugy rendesen ahogy kell. Majd elmentünk kb egy hét múlva magzati szív uh vizsgálatra, ahol megállapították, hogy az ég világon semmi gond nincs. Megnyugtattak, ezer oka lehet ennek, valószínű túl éretlen volt még az idegrendszer, ami a szívet is beidegzi és emiatt volt ritmuszavar de egy hét múlva meg már semmi nem volt és azóta sem. Sok baba csinálja ezt, csak nem veszik észre általában mert sokszor ez ideiglenes és 1-2 napig csinálja aztán nem. És ha nem pont akkor mész vizsgálatra vagy figyelgeted a szívhangfigyelővel nem veszed észre. De nem kell megijedni ha eddig minden rendben volt és struktúrálisan is szépen fejlődött eddig a szíve. Mindenesetre hogy megnyugodj menj el magánban egy uh-ra vagy babamozira.
2020. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!