Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális lehet az ilyen fajta...

Normális lehet az ilyen fajta állapot "visszaesés"?

Figyelt kérdés
A 13.héttől mostanáig (30.hét) full fitt és jól voltam. Persze volt 1-2 nehezebb nap, de összességében jól éreztem magam, jó kedvem volt, kismama tornáztam, jöttem-mentem, mindenki mondta, hogy ragyogok, reggel 6-7 kor keltem és pörögtem estig. Pár napja viszont mint akit kicseréltek. 8-9 órákat alszom, napközben is rámjön a fáradtság, ma hányingerem lett takarításkor. Étvágyam csapnivaló, valahogy kedvtelenebb is vagyok, kismama tornázni sincs kedvem,pedig a gerincem biztos hálás lenne érte. Most is alig birom magam rávenni, hogy boltba menjek, pedig lehet a séta jót tenne. Fáradt vagyok. A hemoglobinom kicsit lecsökkent, a legutóbbi vérvétel után kaptam Maltofer vastablettát, szedem minden nap, azon kívül meg még szedek más vitaminokat is és kollagént. A cukrom jó(enyhe GDM), vérnyomásom kicsit alacsony(mint mindig), pulzusom 85 volt. Ma még csak 2 szelet tk kenyeret ettem felvágottal, paprikával, mandulatejes kávéval, uzsira pedig gullon kekszet. És sajnos nem kívánom a kaját, pedig ebédelnem kéne:/ Mi lehet a baj? A kaja miatt lehet vagy a hormonok kavarnak be? Eswtleg az időváltozás? Teszem a dolgom amúgy, csak be vagyok lassulva és megint azt érzem, mint az első trimeszterben, hogy aludnék, hagyjon mindenki..
2020. szept. 4. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a 30 hetet töltöm és nálam is visszatért néhány első trimeszreres tünet. Fáradt vagyok, kókadt, kedvetlen. Vasat én szedek már 2 hónapja, nem hiszem, hogy az nálam közrejátszik. Egyszerűen csak most kezdődik az igazi "terhesség". Nem szeretjük a front változást, nyom a baba...húz a pocak, fáj a hát. Próbálj keveset enni többször. Hátha akkor nem lesz hányingered. Kitartást!
2020. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet az enyhe vashiány is közrejátszik. Ha nem rég kezdted szedni a vastabit, akkor lehet kell még kis idő, hogy kifejtse a hatását.

A másik, hogy nagy már ilyenkor a méh, nyomódnak a belek, a gyomor. Kisebb lesz a térfogata, hamarabb alakul ki teltség érzet, valakinél hányingert is okoz, sőt előfordulhat reflux szerű tünet is. A tüdőnek is kisebb tér jut, kevesebb levegőt kapsz. Ez mind hozzájárulhat a fáradtsághoz rosszullétekhez. Szóval amíg ezek nem markáns tünetek, addig "normális" kategória. Bármi túl intenzív, vagy "furcsa" egyéb tünet, azt jelezni kell a dokinak. Ha nagyon durva, akkor meg ügyelet.

2020. szept. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!