Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimesztert nagyon...

Első trimesztert nagyon rosszul viselő kismamák! Egyedül vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos 5 hete alig tudom ellátni magam, dolgozni sem tudok, folyamatosan rosszul vagyok. Semmi nem segít a rosszulléteken. Az orvos is csak annyit tanácsol, tartsak ki, a kórházat/infúziót egyelőre megúsztam. Már csak azzal telnek a napjaim, hogy számolok vissza a 12. hétig, hátha jobb lesz :(

Más is van ennyire rosszul? Számítottatok ennyire durva állapotra? Hogy vészelitek át?

10 hetes kismama



2020. szept. 5. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt. Nagyon nem lehet mit tenni, csak várni a végét. Kitartás!!!
2020. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudsz semmit tenni:(

Túl kell élni!

Kitartás!!!!

2020. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
84%
Én is borzalmasan voltam. Reggeltől estig erős hányinger, hányni egyszer sem tudtam. Semmit nem tudtam megenni, csak nagy szenvedések árán. Nekem kb. 7-13. hét között volt. Azt hittem, hogy sosem lesz már vége. :) Az nyugtatott meg egyedül, hogy mindenki mondta, orvos, védőnő, szonográfus, családtagok, hogy örüljek neki, ha rosszul vagyok, mert azt jelenti, hogy szépen fejlődik a baba. :) Kitartást kívánok neked!
2020. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy pokol volt az elmúlt 6 hét, lassan jobb talán. Hányinger, émelygés, és olyan gyomorégés, hogy levert tőle a víz. És mindezt persze 0-24 órában, nem volt pihenő. Aztán emellé jött az állandó pisilés, kb 20 percet bírtam ki, össze-vissza aludtam, mert éjszaka is sokat mentem, és sokszor órákig nem bírtam elaludni.

Én Ludea-t kezdtem szedni, az orvos felírta nekem, azzal legalább képes voltam valami többre, mint a fekvés, és tudtam enni is.

2020. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Egyelore minusz 3 kilonal tartok, mar elegge gyengenek erzem magam. De persze kitartok, mas opcio nincs is :) Csak vannak napok, amikor nagyon nehez. Pedig egy igazan eleteros, kemeny csaj vagyok, igy nagyon nehez ezt megelni.
2020. szept. 5. 18:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

12.hetben vagyok es 3 napja sajnos mar vert is hanyok a sok erolkodes miatt.

Kitartast!

2020. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak a 6. héten vagyok, de most kapóra jön a Home Office. Hányinger még csak 2 alkalommal volt, de iszonyatosan fáradt vagyok és el vagyok tompulva, alig tudok koncentrálni a munkámra. A rutinfeladatok mennek, de az új feladatok valahogy nem állnak össze előttem. Plusz gyakran görcsölök a magnézium ellenére, és amikor megimdul a hüvelyváladékom, mindig azonnal rohanok a wc-re csekkolni, hogy nem vérzés.
2020. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Túléltük. Nekem a 36. hétig tartott, akkor megcsászároztak. 12. héttől valószínűleg abbamarad, ha nem, akkor kaphatsz gyógyszert, savlekötö: ludea, hányásra: cerucal, az nagyon jó.
2020. szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is borzalmas volt. Szinte egész nap aludtam, nem bírtam kikelni az ágyból. Amikor ébren voltam, akkor meg émelyegtem, hányni nem hánytam. Csak szőlőt és barackot tudtam enni, de azt is erőltetni kellett. Képtelen voltam főzni, mert zavartak a szagok, egyes ételektől pedig undorodtam. Kitartás, nekem olyan 14-15 hetesen lett jobb.
2020. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Derwer ***** válasza:
100%

A hányingerre lehet kapni gyógyszert, mégha Magyarországon ez nem is elterjedt sajnos.

A feleségem is szedte, 16-18. Hétig tartott a rosszul léte. :( (folyamatosan csökkent de sajnos nem törvény szerű, higy 12. Hét után vége)

2020. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!