Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyógyszer terhesség alatt?

Gyógyszer terhesség alatt?

Figyelt kérdés
8+ hetes terhes vagyok. Kb. két hete 0-24-ben minden nap iszonyú másnapos érzésem van, szédülök és nagyon fáj a fejem. Pár napja este már muszáj volt bevennem egy fél szem algopyrint, csak az volt itthon, gyógyszertár már zárva volt. Másnap megkérdeztem a gyógyszerészt milyen láz és fájdalomcsillapítót vehetek terhesen, a rubophent ajánlotta és azt mondta az algopyrint nem kellett volna bevennem... Okozhatott az a fél szem bajt? Próbálom tűrni ezt az iszonyatos fejfájást (egyébként nekem soha nem fáj), de úgy érzem este muszáj lesz egy fél rubophent bevennem. A terhesség korai szakaszában ennyi belefér?
2020. szept. 6. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim a Panadolt mondta, hatóanyaga a Rubophennel megegyezik. Annyi hogy a kis papírján az van, hogy napi max 6 szem, várandósként az orvosom napi max 3 szemet javasolt, ha annyira fáj a fejem. Volt pár nap, hogy annyira fájt, hogy muszáj volt bevennem a 3 szemet.
2020. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is panadolt javasoltak. Szoptatás alatt is azt szedem,ha már nagyon muszáj
2020. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvosom, hogyha beveszek nagy ritkán 1-1 szem Algopyrint, semmi bajom nem lesz tőle, de ha szedni kell valamit, akkor inkább paracetamolt vegyek be. Szóval szerintem egy fél szem miatt ne aggódj.
2020. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Paracetamol ilyenkor a javaslat.

De megsúgom neked (3.gyermekemet várom) mindegyik terhessegemnél tömtek algopirynnel. Az elmúlt 2 hónapban 2x kaptam infuzióba 1x a szülészeten 1x a sürgősségin.

Plusz cataflant is felírtak ami a 2.trimeszterben szedhető.

2020. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz tőle. Mikor a terhespatológián feküdtem pár napot 15 hetesen, napi 3at adtak. Orvosi javaslatra szedhető, de magadtól inkább csak napi 500mg paracetamol menjen,pl. Panadol.
2020. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!