Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire károsíthatják a...

Mennyire károsíthatják a magzatot a gyógyszerek a 33.-ik héttől? Májra 3 fajta gyógyszert kaptam, a törletem meg nem lett jó, 21 napos antibiotikum kúrán vagyok. Mi a véleményetek? Tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Napi 3x antibiotikum 21 napig. Rengetegnek tűnik. De a kórházban a nővérke megmutatta megnyugvás képp, hogy rajtam kívül többen is szedték ugyan ezt, kissebb terhesek is. Én a 33.-ik hétben voltam amikor elkezdtem szedni. Haza jöttem a kórházból, és 6 csomag antibiotikumot kellett kiváltanom, kicsit megijedtem. A máj gyógyszerek meg sajnos fontosak, mert ha nem segítettek volna, az értékek miatt megindították volna a szülést, és korai lenne még. (Ursosan, essentiale forte N, lagosa). Az antibiotikum Rovamycine.

#gyógyszer #terhesség #33.ik hét #károsítják #magzatot
2020. aug. 2. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Semennyire, mert nyilván olyan gyógyszert írnak fel, ami nem karos a magzatra. Hidd el, a bakteriális fertőzés az, ami nagy kart okozhat.
2020. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nekem Lyme-korom volt terhesség alatt, amit nagy dozisú antibiotikummal kezelnek.

Hidd el, az orvos mérlegeli, mit csináljon. Nem ismerem a gyogyszert, de valoszínű, ez olyan, amit lehet alkalmazni a terhesség alat is. Ne aggodj! Jobbulást!

2020. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Bírom ezeket az orvos tudja mit ír fel és bízz benne tanácsokat. Főleg, hogy gyakran sorolják át más kategóriába a gyógyszereket. Lásd algopyrin, amit orrba szájba szedettek a kismamákkal, most meg kitalálták, hogy veszélyes és tilos szedni. Kérdező, reméljük nem lesz baja tőle.
2020. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3 Augmentin kúrám volt a 28. héttől, teljesen egészséges gyerkőceim születtek.
2020. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vontam kétségbe egy pillanatra sem a szaktudásukat, hogy rossz gyógyszert adnának, de azért nyilván káros valamilyen szinten. Abba hagyni sem szeretném, meg sem fordult a fejemben, hogy abba hagyom vagy el sem kezdem, csupán vélemény és tapasztalat érdekel :)
2020. aug. 2. 12:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Első kettőnél 3-3 curam duo kúrát kellett csinálom bélgyulladás miatt, dopegytet szedni. A vége felé még 5 másik gyógyszert a toxémia miatt az első terhességnél.


Most a 3.tehességemnél a 4.doboz Normix kúrán vagyok túl egy doboz xalazinnal ami 100db. Éljen a bélgyulladás 🤷‍♀️

2020. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nem semmi :( remélem minden okés lesz!

Egyébként az első trimeszterben én is szedtem 2x antibiotikumot, bacik voltak a vizeletemben mindig. De akkor valahogy nem stresszeltem magam rajta, most az akaszt ki, hogy hosszú ez a kúra, de a 100 db nem semmi :/

2020. aug. 2. 22:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első trimeszterben alakul ki szinte mindene, ott károsabb szedni bármit, mint most.
2020. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez ilyen Kedves kérdező.

Van amikor muszáj szedni gyógyszert mert többet ártanál ha nem szednél.


A normix amúgy egy magas hatóanyagú kórokozó és baktériumölő antibiotikum ami csak a bélben hat de onnan maximum 1% szívódik fel. A xalazin meg gyulladáscsökkentő amit szoptatás alatt is lehet szedni, max lazább székletet okoz a babának.


A muszáj nagy úr.

2020. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!