Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon mik az esélyeim? Ingyene...

Vajon mik az esélyeim? Ingyenes cukrász képzés,de terhes lettem.

Figyelt kérdés

Decemberben lenne a vizsgám,februárban kezdtük a tanfolyamot,ez egy a Munkanélküli Hivatal keretein belül indított képzés.

Már nem lenne sok vissza,de történt egy kis "bibi",vagyis inkább "baba" :)

A gond az,hogy a csoporttársaimnak januárban volt az alkalmasságijuk,ezzel együtt a tüdőszűrőjük is.

Kivéve engem,ugyanis 5 éve volt egy tüdőbetegségem,ami miatt évente kellett járnom kontrollra.

Így nekem volt érvényes tüdőszűrőm 2019 szeptemberéből,jelezték,hogy nem kell újabb,mivel fél éven belüli,erről csináltak egy másolatot akkor és elfogadták.

Azonban aznap,amikor lejárt a papír,szólt a munkáltató,hogy azonnal menjek el szűrésre.

Elmentem. Feltették a szokásos kérdést,hogy nem-e vagyok terhes. Mondtam,hogy nem tudom,mivel késik,lehetséges. Közölte a hölgy,hogy akkor legyek szíves kifáradni,ő így nem készít felvételt,nem vállalja a felelősséget. Kérdeztem,hogy ólomköpenyben sem lehetne esetleg? A válasz "nem" volt.

Hétvégén csináltam két terhességi tesztet,ami pozitív lett.

Jeleztem a munkáltató felé is ezt,ők semmi biztatót nem mondtak,szerintük ez így bukta,mert nem tudnak kiállitani kiskönyvet se. De majd hívnak a részletekkel kapcsolatosan.

Azóta is várom (múlthét péntek óta). Nagyon sokat rágódom ezen.

Megköszönném,ha valaki tudna hozzászólni valami okosat az egészhez..😕


2020. szept. 7. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Előzör is ezt mérlegelned kellett volna, mielőtt teherbe esel. Védekezni kellett volna vagy nem mostanra időzíteni ha gyereket artatok. Főleg nem is értem, álláskereső vagy, most képzed magad, hogy akarsz így gyereket? Minek? A nyomorba vagy a segélyért?!


1: nőgyógyász, hogy biztos terhes vagy e, majd ő megmondja azt is, RTG készülhet e.


2: aztán üzemorvos, aki eltudja dönteni így kiállít e kiskönyvet


Rém egyszerű!

2020. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
*gyereket akartatok
2020. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Eredetileg előbb ért volna véget a tanfolyam,de a vírus miatt kitolódott. Azt hiszem biztosan állíthatom,hogy ezt senki nem látta előre,ezt nem kalkuláltam bele.

A baba valóban várhatott volna,nem terveztük. De kérlek csak azt ne mondd,hogy Te sose vétettél..Khm,nem fogom egy ilyen személy miatt "hibának" titulálni a gyermekemet.

Olyat meg nem tudom honnan gondolsz,hogy a nyomorba szülöm a gyerekemet és hogy most képzem magam.

29 éves vagyok,nem ez lett volna az első szakmám,de befejeztem a magyarázkodást.

2020. szept. 7. 17:48
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

A gyermek nem lehet hiba, de az időpont igen! És a munkanélküli létbe szülni igen!

Tehét felelőtlenül nem védekeztetek, pedig tudtad elhúzódik a suli. Akkor nem tudom miért vagy meglepődve?

Valszeg nem tudod most befejezni a képzést, ennyi.

2020. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%

elég kacifántos story, sztem vetesd el, mert ez nem gyermek szülésre alkamas szituáció.

előbb legyen meg ez a szakmád, dolgozz stabillan pár évet, majd utána gyerek, különben csak a cirka 20ezres gyereksegélyed lesz...grátisz gyerek mellett lehetetlen jó pár évig, hogy befejezd a képzést, meg dolgozz is stb., majd ha óvodás lesz max., mert addig csak a peluscsere, cumi, bőgés lesz nonstop. szóval jól elcsesztétek, ez tény!

2020. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem vagy egy kicsit skrizofén? Bocsi..Nagyon unatkozhatsz.
2020. szept. 7. 18:14
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

1. Valószínűleg így is simán kiallitja az orvos az alkalmassági papírt.

2. Egy mellkasrontgen nem árt a terhességnek, pláne ha köpeny is van rajtad.

2020. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem állítják ki a kis könyvet, akkor nem tudod befejezni a tanfolyamot, kvázi ott kell hagyni és akkor vissza kell fizetni a fennmaradó részt. De ezt jó lenne részletesen megbeszélni a munkaügyi központtal, mi van ilyenkor.
2020. szept. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem teljesen ugyan az a szituáció, de nálunk is hozzá tartozik a munkaalkalmasságihoz a tüdőszűrő. (gyógyszergyártás, laboratóriumi munka, tehát termékkel közvetlenül nem érintkezek) Márciusban kellett volna mennem az éves tüdőszűrőre, addigra derült ki a baba. Simán elengedték. A kötelező vérvétel, szemészeti vizsgálat megvolt. Előttem egy kolleganőm is pont így járt. Én nem nézném ennyire tragikusnak a helyzetet (az hogy munka előtt baba más kérdés, de nem rám tartozik). De orvosnál, munkaügyiban kérdezz utána.
2020. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Terhes kismamáknak un. bcg oltást csinálnak, amit az üzem orvos ugyanúgy elfogad, mint a tüdő röntgent.
2020. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!