Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek nem sikerült egyből a...

Akiknek nem sikerült egyből a baba, hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

Mi már 4 hónapja várunk a kis csodánkra. Az első 2 hónapban nagyon el voltam keseredve, rá voltam görcsölve de rájöttem, hogy felesleges.

Nagyon fiatalok vagyunk. Ha 3 év múlva fog sikerülni akkor is csak 24 leszek.

Addig is több időnk jut egymásra, több pénzt tudunk gyűjteni.

Mióta elkezdtük a baba témát sokkal jobban megismerem saját magam.

Addig sem kell védekezésen gondolkodni.

Tenyleg meglepetés lesz ha jön, mert most már letettem róla.

Ezeket leszamitva remélem minél előbb jönni fog. Csak közben kiderült, hogy velem nincs minden rendben. 4 évig fogamzásgátlót szedtem, és még nem teljesen úgy működok ahogy kéne.


2020. szept. 13. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Visszamondtam a csok-igenylésemet.
2020. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
4 hónap az semmi, meddőségi kivizsgálásra is csak egy év után küldenek és nagy átlagban fél évig tart egy párnak összehozni egy babát. Nagyon ritka amikor valakiknek elsőre sikerül. Ha fogamzásgátlót szedtél akkor főleg kell pár hónap, szerintem ennyi idő után még semmi ok nincs az aggodalomra.
2020. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Lerí az írásod ól, h ezt mondod, de nem ezt gondolod!


Hogy éltem meg?

Rosszul. Körülöttem minden párnak sikerült, csak nekünk nem.

Lépten nyomon kérdezgette mindenki h mikor lesz már gyerek (éveket vártunk rá)

2020. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Hullámzó volt. Az első évben nagyon reménykedtem, minden hónapban belehaltam kicsit. A második évben dühös voltam. A harmadikban nem érdekelt, minden mással foglalkoztam. Aztán reménykedtem, megint összetörtem minden hónapban. A hatodikban eldöntöttük, hogy örökbefogadunk. Akkor fogant meg a nagylány. 😊
2020. szept. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Eleinte türelmes voltam, nem számítottam rá, hogy majd egyből összejön, tudtam, hogy a legtöbb párnak azért kell pár hónap. Ilyen 3-4 hónapig még abszolút halál nyugodt voltam, hogy ez még bőven normális, belefér. 4-6 hónap között már kezdtem kicsit megkérdőjelezni magam, de azért nem volt para. A 7. sikertelen hónap után elmentem hormonpanelt nézetni, pont azért, mert fiatalok voltunk, és ilyen fiatalon nekem a tavaszi szellőtől is teherbe kellett volna esnem, aztán mégsem történt meg, szóval elkezdtem aggódni. Az orvos felírt gyógyszert, hogy stimuláljuk a peteérést, mert amúgy elég hektikusan jött meg, hiába volt a hormonpanel szerint minden rendben, szóval a ciklusomat be akarta kicsit állítani, de mire elkezdtem volna szedni, végül össze is jött (ez volt a 9. próbálkozós hónapunk). Amúgy nekem szerintem segített az, hogy voltam orvosnál és kértem ilyen vizsgálatokat, mert őszintén borzasztóan kikészített a tehetetlen várakozás, nekem ez a része volt a legnehezebb.
2020. szept. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy megvolt az esküvő eldöntöttük hogy próbálkozunk, 2-3 naponta együtt voltunk mivel hosszú és szabálytalan a ciklusom nem tudtuk kiszámolni mikor kéne összejönnie, de nem is nagyon érdekelt, úgy voltunk ha sikerül akkor sikerül, másfél év múlva sikerült.

Nem tudom mennyi alapja van annak hogy aki ezen stresszel annak nehezebben jön össze, de azért ne ekkörül forogjön minden, lehet akkor jobban meglepődtök.

2020. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi is fiatalok vagyunk, 22 éves vagyok, mégis 10 hónapot vártunk :)

Minden hónapban nagyon rávoltam görcsölve.. Egészséges életmód, terhességi vitaminok stb. :)

Majd az augusztusom olyan sűrű volt, hogy gondolni sem tudtam a dologra mert nyaraltunk, buliztunk, ittunk.. Egészségtelenebb hónapot éltem mint valaha az életben, de nem is gondoltam abban a hónapban a babára mert nem is tudtunk ovukor együtt lenni a párommal, gondoltam elengedem kicsit a témát ennyi sikertelenség után és láss csodát abban a hónapban sikerült :) ezért én azt gondolom, hogy azzal segíthetsz a legtöbbet a dolgon, ha megpróbálsz “nem foglalkozni” a témával, hanem a saját lelki egyensúlyodat hozod teljesen rendbe, esetleg ha van rá lehetőséged kapcsolódj ki vagy találj egy olyan hobbit amiben kikapcsolódhatsz.. Nyílván ha valakinek egészségügyi problémája van az más, de ha egészségesek vagytok akkor ez segíthet.. De ez csak az én véleményem😊

A legjobbakat kívánom neked!

2020. szept. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!