Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem végzik el Magyarorsz...

Miért nem végzik el Magyarországon a sterilizációs műtétet 3 gyerek vagy 40 éves kor alatt?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, 11 évesen kijelentettem, hogy soha nem akarok gyereket. Akkor mindenki azt hitte, hogy kinövöm, majd változik az álláspontom. Nem így lett, egészen biztos vagyok benne most is, hogy nem szeretnék szülni. Akkor sem, ha még több kedvezménnyel kíván ösztönözni erre a jelenlegi rendszer. Hormonális termékeket nem használhatok, emiatt óvszert használunk minden egyes aktusnál. Sokkal jobb lenne önfeledten szeretkezni, hogy tudom biztosan nem lehet belőle gyerek. Egyre jobban szeretném ezt a műtétet, akin elvégezték, azoktól várom a részletes beszámolót és azt, hogy végül melyik szomszédos országra esett a választása.

2020. szept. 14. 16:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
44%
Hormonmentes spirál? Rézgyöngy? Pesszárium? Ezeket is kipróbálhatnád ahelyett, hogy hergeled magadat. 😅
2020. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
66%

Kb 40 éves kor körül kezd benőni az emberek feje lágya. 28 évesen én is úgy gondoltam, hogy minek nekem gyerek, csak egy csomó gond. Most túl vagyok 40en, van 3 gyerekem. Az egyetlen dolog amit megbántam, hogy nem álltam neki hamarabb.

Persze azt is tudom nagyon jól, hogy ha most visszamehetnék az időben és elmesélném a 28 éves önmagamnak, hogy mi a mostani hozzáállásom, valószínűleg nem hinne nekem :)

2020. szept. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%

A sterilizáció sem 100%.

Van ismerősőm aki 6 gyerek után elköttete magát. Aztán 1.5 évesen meghalt a legkisebbike, és alig pár hónapra ikrekkel lett terhes. Mire kiderült nem tudták elvetetni.

2020. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%
Azért nem végzik el, mert 28 évesen még bőven meggondolhatja magát egy nő, kb 15 évig termékeny még egész biztosan, az nagyon sok idő. Ezt máshol sem egyszerű elvégeztetni, vagy nagyon mélyen nyúlhatsz a zsebedbe és még mindig ott van a lehetőség, hogy 40 évesen belekattansz a megbánásba. Persze jön majd sok olyan komment is, ami azt mondja, hogy hülyeség ez, mert a legtöbben nem bánják meg, hogy nem vállalnak gyereket, de én a saját szememnek hiszek inkább.
2020. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Egészen biztosan nem fogom meggondolni magam, semmiben nem vagyok olyan biztos, mint ebben a döntésemben. Gyűlölöm a gyerekeket, ha 5 percet kell velük egy társaságban lennem, már akkor borzasztóan ideges leszek tőlük. Várom azok tapasztalatát, akik megcsináltatták a műtétet!
2020. szept. 14. 16:36
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Én örülnék ha elvégeztethető lenne, aki megbánja, megbánja ez van.

Beültetés még azután is lehetséges lenne ha aaaannnnnyira akarná.

2020. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
31%

Megértem a problémádat, ugyanakkor szégyen, hogy 28 évesen annyi a tudásod a védekezésről, hogy gumi, meg gyógyszer.

A hormonmentes spirál SZERINTEM a legjobb megoldás, nekem már 6,5 éve ilyenem van. Az első kb 4-6 hónap kellemetlen volt, míg a szervezetem hozzászokott, de azóta semmi gond nincs vele. Nem kell számolgatni, nem kell kiegészítő védekezésen agyalni, ha hasmenés, vagy hányás történne, vagy esetleg antibiotikumot kellene szednem.

2020. szept. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy lehülyézel a tények ismeretében. Tisztában vagyok az összes óvszer melletti hormonmentes megoldással, nem kezdtem el sorolni, hogy miért nem opció egyik sem az óvszeren kívül. Anyukámnak volt hormonmentes spirálja 4 évig, felerősítette a menstruációját és miómákat okozott neki, én ezeknek még az esélyét sem szeretném megadni.
2020. szept. 14. 16:44
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Ha ahhoz elég értett, hogy úgy döntösn, akar gyereket, akkor ahhoz is, hogy úgy döntsön, soha nem akar.

Az esetleges megbánás pedig egyéni szociális probléma, ha netán így alakul, inkább bánja meg a műtétet (bár szerintem aki kicsit is bizonytalan, az nem fekszik kés alá), mint a gyerekvállalást. Amúgy a lombik meg az örökbefogadás még akkor is szóba jöhet később, ha elkötteti magát, ilyen szempontból azért nem annyira nagyon végleges a dolog.

Elég aljas a törvény, hogy gyerekként kezeli a felnőtt, dolgozó, adózó állampolgárait, és nem engedi őket dönteni a saját testükről. Inkább tömjék csak magukat hormonokkal hosszú évekig, ültessenek be spirált meg gyöngyöt, injekciózzák magukat, vacakoljanak a gumival (és stresszeljenek, ha kiszakad); ráadásul ezek egyike sem annyira hatékony módszer, mint az elköttetés.


Úgy tudom, egészségügyi okokra hivatkozva nem kell kivárni az elvárt gyerekszámot vagy életkort, nem tudom, a te problémáddal lehet-e erre hivatkozni; de ha ez nem járható út, én a helyedben öszegyűjteném a pénzt, és megcsináltatnám Szlovákiában, gyorsak és nem problémáznak. Sok sikert!:)

2020. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Szlovákia a legjobb? Esetleg Ausztria? Románia? Semmilyen pszichés problémám nincs, de örülök hogy pár mondatból ezt is meg tudod állapítani.
2020. szept. 14. 16:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!