Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jelentettétek be a...

Mikor jelentettétek be a családnak, illetve a munkahelyen, hogy várandósok vagytok? Én nem akarnám elsietni.

Figyelt kérdés

Kicsit gondban vagyok, mert igazából még megvárnék pár vizsgálatot, hogy biztosan minden rendben van-e a babával. Még csak a 8. Hét környékén járok. Viszont az utóbbi napokban mindentől rosszul vagyok és csak néhány fajta ételt tudok megenni. A hétvégén több családi program is lesz a családommal, illetve a férjem családjával. Elég kínos lenne a családi ebéd közepéről kirohanni rókázni egyet. Volt valaki hasonló helyzetben? Ki, mikor jelentette be?

(Ha esetleg gond lenne a babával, sajnos van olyan családtag, aki talán még nálam is rosszabbul viselné, ezért sem mondanám meg ilyen hamar nyugodt szívvel.)


2020. szept. 16. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Én meg vártam a 12 hetet. Enis úgy láttam jobbnak hogy először legyen minden úgymond "probléma mentes" és legyen rendbe a kicsi, kB úgy így gondolkodtam hogy nem szeretném elkiabalni aztán zűrzavart kavarni a családban ha valami gond lesz. Egyébként szerintem ha eddig kibirtad akkor várhatsz vele ameddig érzed. Nem onzoseg ez mindenki saját privát dolga. :) a rosszullétek szerintem meg meg oldódnak.
2020. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
én kénytelen voltam az elején itthon,mert vérzéssel feküdnöm kellett :( Munkahelyen betegségre hivatkoztam. A dokival megbeszéltem,hogy ne terhességi kóddal legyek és csak a 12. hét után szóltam a munkahelyen.
2020. szept. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Nekem az első terhességem vetéléssel vègződöt a 8. héten. Nem tudta senki a terhességet, 12.hétig nem akartuk elmondani. Ehelyett a kórházból hívtuk a szüleimet, h.miért nem megyünk a családi ebédre..Szegények sokkot kaptak, azt mondták, jobb lett volna tudniuk a terhességről.

A másodiknál kb.rögtön elmondtuk, ahogy kiderült. De a 12.hétig csak óvatosan örültünk, minden vizsgálat után hívtam őket.Szerencsére minden rendben volt végig.

Szóval én úgy gondolom, h.be lehet avatni már korán a nagyszülőket, mert ha bármi történne, akkor úgyis kiderül..

2020. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Csak a főnökömnek azonnal. Mivel kellett menni orvoshoz meg stb. Nem akartam mindig kamuzni. Jól is tettem. Olyan migrénjeim voltak hogy párszor otthonról dolgoztam.

Legjobb barátainknak elmondtuk.

Mindenki másnak miután a genetikai uh-n mindent rendben találtak.

2020. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Szüleimnek már a pozitív teszt után elmondtuk. Mivel viszonylag gyakran találkozunk, fel is tűnt nekik, hogy nem vagyok jól. Meg ha baj történik, akkor látnák rajtam úgyis, hogy valami nem oké.

Párom szüleinek és a nagyszülőknek a 10. hét környékén mondtuk el.

Munkahelyen én viszonylag későn jeleztem a munkatársaknak, közvetlen felettesemnek szóltam csak korábban.

2020. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

En is a genetikai UH utan terveztem bejelenteni (12.het).. de sajnos a 6. hét óta egész napos rosszullétek gyötörnek, sokszor az ágyból sem bírok felkelni. Így elmondtuk a családnak is, mert nagy családi programokat mondtunk le a rosszulléteim miatt.

Valamint a munkahelyen is kénytelen voltam elmondani, több hetes táppénznél nem akartam kamuzni, ráadásul a személyzeti osztàlyon dolgozom, ahol rögtön látják a veszélyeztetett terhesség kódot is a betegpapíron.

Most mar a 12. héten vagyok, a rosszullétek még mindig tartanak, így nem bánom, hogy elmondtuk. Persze remélem, hogy minden rendben lesz és hamarosan jobban is leszek.

2020. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Ez attól függ szerintem hogy ki az akivel ha baj van azt is megosztanad. Ha ahogy más is írta,hogy a szüleinek elmesélte a tragédiát is ott nyilván nincs értelme sokáig titkolózni.

A munkahelyen sztem 12. hét az ideális.

2020. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

A saját családommal nem tartom a kapcsolatot.


Az anyósoméknak pár nappal a teszt után, de én őket nagyon szeretem, az anyósom olyan, mintha az anyám lenne. Jól esett, hogy van kivel beszélgetni a dologról.


A munkahelyen csak a 14-15. hét körül tervezem elmondani.

2020. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Csaladomhoz kozel allok, foleg anyuhoz. Ferjem utan egybol anyukamat hivtam. Nekem ez igy jo érzés volt, hogy nem csak egyedul izgulok, es van olyan aki mar ezt atelte. Volt par verzessel tavozo kezdetleges terhesseg, majdnem a lanyom is az lett, igy a csalad hama megtudta. Aztan legjobb barataim. Nekem 12.hetig szigoru fekves volt, be is tartottam, el is kelt a segitseg olykor. :)

Kellemes babavarast! :)

2020. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Én anyukámnak a héten mondtam el, 6 hetes terhes vagyok jelenleg. A munkahelyen jövőhét utam mondom el, mert fontos tudniuk róla a vizsgálatok miatt.
2020. szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!