Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Totyogó gyerek mellett várok...

Totyogó gyerek mellett várok újra babát, szigorú pihenésre ítéltek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves örökmozgó kisfiam, és sikerült teherbe esni a kistesóval. 7 hetes vagyok, ma voltunk először UH-n, az embrió megfelelően fejlődik, viszont van mellette egy vérömleny (hematoma). Ma kicsit barnáztam is emiatt. Az orvos azt mondta, szigorú pihenés, nehogy a hematoma meginduljon is kimossa a vérzés az embriót. Szerinte feküdjek egész nap, csak wc-re, zuhanyhoz keljek fel. Ami a "legjobb", hogy ez akár hetekig is eltarthat.


A kisfiam mellett én ezt nem tudom kivitelezni. Egész nap mászkál, szalad, felmászik mindenre, és mivel még csak 1,5 éves, folyamatosan a nyomában kell lenni, hogy kárt ne tegyen magában. Bizonyos helyzetekben emelgetnem is kell még a 12 kg-ját, akár csak a kiságyba betevéshez is. Egyedül vagyok vele itthon napközben, a férjemnek be kell járnia dolgozni. Ha csak pár napról, egy hétről lenne szó, akkor megoldanánk hogy vesz ki szabit, de több hétre nem tudunk ezzel számolni. Nagyszülők egyrészt messze vannak, másrészt még mindannyian dolgoznak.


Voltatok már így, hogy pihenésre voltatok ítélve, de egyszerűen nem voltatok olyan helyzetben, hogy egész nap feküdjetek? Esetleg valaki járt így, akinek ugyanígy hematomája volt? Megmaradt a baba? Mennyit tudtatok pihenni?


Nekem most az a terv, hogy amikor a kisfiam alszik vagy nyugisan elvan valahol, akkor szigorú fekvés, plusz amint a férjem hazaér, átveszi a gyereket és én pihenek, de napközben muszáj a kisfiammal foglalkoznom.



2020. szept. 17. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Miért kísérletezed meg, hogy vagy megmarad vagy sem?

Értem, hogy messze vannak a nagyszülők, de ha nekem a doki szigorú pihenést javasolna, mert elvetélhetek, akkor bizony mindent megtennék, hogy valaki más foglalkozzon a fiammal. Magánbölcsi, bébiszitter, rokonok..

2020. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Testvérem volt így. Két kisgyerek mellett. Neki se szabadott felkelni egyáltalán, csak ha muszáj, pl. kimenni a mosdóba. Anyu felmondott és ő volt ott náluk és megoldott mindent. Utána visszament dolgozni. Tudom, ez nem mindenhol megoldható, de más megoldás nagyon nincs. Kell valaki, aki megcsinál mindent, ha neked feküdni kell.
2020. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Mennyire akarod a második babát? Azt szűrtem le, h nem tervezett volt. Ha csak becsúszott és nem is vágytok rá annyira majd a természet megoldja vagy megmarad vagy nem. Ha viszont nagyon akarod, akkor neked kell megoldanod, h tudj pihenni.
2020. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Úgy sem tudjátok megoldani, hogy egy hét szabi a Férjednek, egy hét egyik nagyszülőnek egy hét a másiknak és így tovább?
2020. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is az lenne a legjobb,ha 1 hét szabi a férjednek,eyg 1 szabi az egyik nagyszülőnek,1 hét szabi a másik nagyszülőnek.
2020. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Volt így barátnőm, csak ott 2 gyerek volt, nàla megmaradt a baba. Én valószínüleg próbálnàm kímélni magam amennyire lehet, de nem borítanám fel mindenki életét e miatt. Ha nem marad meg, akkor majd próbálkoztok még.
2020. szept. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Ertem. Barátnőm így vételt el. Gondold át. Ilyenkor kell a segítség. Családi összefogás. Ha nem, a kockázatokat ismered. Csak sajnos utána az önmarcangolás elég szívás.
2020. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Csakis ez a két megoldás lehet.

Vagy összefog a család, és mindenki besegít (vagy csak egy de ő állandóan), vagy el kell engedned ezt a terhességet.

2020. szept. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Hogy oldanátok meg, ha a doki befektetne a kórházba? Simán benne van a pakliban...
2020. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%
A természet megoldja, nem állítanám le az életünket egy embrió miatt.
2020. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!