Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosan sértődtem meg a...

Jogosan sértődtem meg a következő beszólásokon, vagy csak túlérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
A nővérem beszólásairól van szó. 12 hetes terhes voltam, mikor elmondtam neki, hogy babát várok. Egyből elhurrogott, nagy sajnálkozások közepette, hogy "jaj, te szegény, hát, ok, kell a gyerek, de ilyen hamar" (értsd alatta 34 éves vagyok és van már egy 2 éves gyerekem, a kis korkülönbségre célzott). Aztán 16 hetesen, mikor beszéltünk mondta, hogy a férjének még nem mondta el, hogy én terhes vagyok, mert még "akármi történhet ezzel a terhességgel". Jó, mondom. Utána 20 hetes voltam, mikor ezt a beszólást szó szerint elismételte, hát ekkor már végképp kiakasztott. Nagyon rosszul esik ez a negatív hozzáállása és megbántott. Hozzáteszem, hogy tejesen rendezettek a körülményeink, normális lefolyású a terhességem és TUDTA, hogy tervezzük a 2. babát.
2010. aug. 6. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez bunkóság! Hogy mondhat ilyet a saját testvéred??? Egyébként egy fontos kérdés: van neki gyereke? Mert ha nincs, egyértelmű, hogy féltékeny...
2010. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Irigy :-D
2010. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Irigy, de egy testvér, hogy mondhat ilyen?! :S
2010. aug. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 gyereke van, tehát erre nem lehet irigy. Náluk 7 év a korkülönbség, ami nekik nagyon bevált, mert a nagy nagyon anyáskodó és gondoskodó a kicsi felett. Nálunk 3 év lesz a különbség, ha a kicsi megszületik és a nővérem szerint ez nagyon nehéz lesz, egy ilyen "strapás" gyerek mellett, amilyen az én első gyerekem.
2010. aug. 6. 23:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is irigy.Attól,hogy már van 2 gyereke,lehet,hogy szívesen babázna,vagy csak okoskodik,mivel ő már 2 gyerekes anyuka.Ne vedd fel amiket mond.És ez nem is olyan kis korkülönbség.Én 37 éves vagyok,egy 18 éves,és egy 2 éves gyerekkel,és jövő nyárra(vagy 1 évvel későbbre)tervezzük a 3. babát(a férjem "vérmérsékletétől" függ).Ilyenkor azt gondolom,hogy tök jó,hogy bátyám van(aki 1.5 évvel idősebb,még nincs gyereke(de tervben van)imád engem,a nagyobb gyereknek Ő a keresztapja)
2010. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor cifrábbat írok.2.babánkat várjuk, 25 hetesen erősen elkezdett nyílni a méhszáj és befektettek 1 hétre.Meglátogatott a nővérem és számon kérte, milyen felelőtlenek vagyunk, hogy 2 éves a pici és tudhattam volna, hogy baj lesz a terhességgel, mert az elsővel is voltak, miért vállaltuk be.Meg kellett volna várnunk, amíg bölcsödébe vagy óvodába kerül a picur.Magyarán felelőtlenek vagyunk és az a szörnyű, hogy anyukám is a nővéremmel ért egyet, ami nagyon fáj, mert más családok boldogok, ha egy új jövevény érkezik, nálunk meg az egyetlen élő nagyszülőnek is savanyú a szőlő...
2010. aug. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Akkor úgy látszik, nem én vagyok az egyetlen, ahol nem igazán díjazzák a várt baba érkezését...
2010. aug. 7. 10:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, ne foglalkozz senkivel, nagy az Isten állatkertje, és alacsony a kerítése.

Nekem annak idején azt mondta valaki a családban, amikor megtudta, hogy jön a 2. babánk: "most már szaporodni fogtok, mint a nyulak?"

2010. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én mégis azt gondolom, hogy nem a jószándék beszélt belőle sajnos :-) Nekünk 1 év van a 2 gyerek között, mégse kezdett el senki a felelősségről beszélni meg olyanokat mondani, hogy még elvetélhetek. Gyomrom forgott volna és számon kértem volna miért beszél így velem, és szerintem kedves kérdező, te is jobb lenne, ha a békesség (lelki) kedvéért megkérdeznéd magát a nővéredet, miért viselkedett így veled. Sok magyarázatot kaphatsz TŐLE.
2010. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
anyám!ne haragudj,de a növéred egy PARASZT!
2010. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!