Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosan sértődtem meg a...

Jogosan sértődtem meg a következő beszólásokon, vagy csak túlérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
A nővérem beszólásairól van szó. 12 hetes terhes voltam, mikor elmondtam neki, hogy babát várok. Egyből elhurrogott, nagy sajnálkozások közepette, hogy "jaj, te szegény, hát, ok, kell a gyerek, de ilyen hamar" (értsd alatta 34 éves vagyok és van már egy 2 éves gyerekem, a kis korkülönbségre célzott). Aztán 16 hetesen, mikor beszéltünk mondta, hogy a férjének még nem mondta el, hogy én terhes vagyok, mert még "akármi történhet ezzel a terhességgel". Jó, mondom. Utána 20 hetes voltam, mikor ezt a beszólást szó szerint elismételte, hát ekkor már végképp kiakasztott. Nagyon rosszul esik ez a negatív hozzáállása és megbántott. Hozzáteszem, hogy tejesen rendezettek a körülményeink, normális lefolyású a terhességem és TUDTA, hogy tervezzük a 2. babát.
2010. aug. 6. 23:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Felhívtam telefonon a tőlünk messze élő nagymamámat, és közöltem vele, hogy dédnagymama lesz, mire ő: hogy lehetek ilyen felelőtlen, minek az a gyerek...stb

Esett olyan rosszul, hogy abban a pillanatban le is tettem a telefont. Most 13 hónapos a lányom és még nem látta, én meg csak nem régóta állok vele szóba, az is csak felületes beszélgetés.

Most úgy néz ki ismét terhes vagyok, de úgy érzem neki nem kell erről szólnom, mert úgysem osztozik az örömömben.

Egyébként 25 voltam amikor első gyermekem szültem, férjezett, rendes családi házban élünk, nem mondhatnám felelőtlenségnek!!

2010. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!