Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba mozgás? Mikor? Hogyan?

Baba mozgás? Mikor? Hogyan?

Figyelt kérdés
26 hetes terhesen a magzat mozgását alíg érzem. Lehet attól mert nagy súllyal kezdtem a terhességet? A terhességem alatt nem híztam, de 100+ al indultam. Vizsgálatokon minden rendben van. Szerintetek azért nem érzem? Köszii :)
2020. szept. 25. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Lepényed mellső fali?
2020. szept. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen
2020. szept. 25. 00:51
 3/8 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Akkor lehet azért is és a túlsúly is, illetve vannak alapból nagyon nyugis babák, ha nincs probléma, ezek lehetnek az okok. Nekem is mellső fali a lepényem, 83 kg-mal kezdtem és törpe vagyok, én sokkal sokkal később kezdtem el érezni a mozgásokat, mint mások, egyszer 23 hét körül el is mentem emiatt az orvosomhoz (inkább nézze meg, mint ne) és nem volt gond.
2020. szept. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem rég voltam dokinál. Minden oké a babával. Csak mindenki arról számol be, hogy 20héttől mennyire mozog. De reménykedek, hogy minden oké. Azért néha megmozdul. Vannak neki aktívabb napjai kicsit.
2020. szept. 25. 01:11
 5/8 anonim ***** válasza:
A súlynak semmi köze hozzá, én is 100 kg felett voltam, de 13-14 hetesen éreztem a gyerekeket mozogni, a 18. héttől látszott és érződött a férjemnek is. 😊
2020. szept. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első 2 terhességem szinte egyformán indult súly szempontjából. Viszont ég és föld volt magzatmozgás szempontjából. Az első fiam kirúgta a ház oldalát, állandóan hullámzott a hasam. A második fiamat egyszer érezte csak kívülről valaki. Szerintem nagyon függ a babától.

Most a harmadik fiammal én érzem mocorogni rendesen, de kívülről még nem lehet érezni, igaz, ezt a terhességet túlsúllyal kezdtem.

2020. szept. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 57 kg-mal kezdtem a terhességet. Előtte heti 4 napot sportoltam is. 16+1 voltam mikor az első határozott mozgásokat éreztem. De valóban kb 20. héttől érzem minden nap a nap minden szakában mozogni.

Ezzel szemben barátnőm is babát vár, ő jó 10 centivel alacsonyabb nálam, és hát van rajta felesleg, főleg hastájékon. Ő is már bőven 20. héten túl kezdte el érezni. Egyébkent mindkettőnknek mellső fali a lepénye.

2020. szept. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Második baba, 62 kg-val kezdtem most 70 kg vagyok és betöltött 33 hetes terhes mellső fali lepénnyel. Szinte csak akkor érzem, látom mozogni ha a bal oldalamon fekszem. A másik oldalon egyáltalán nem csak azt ha kinyomja magát. Az első ctg-n meg sem mozdult...vagyis nem tudtam eldönteni, hogy mozog-e, mert a jobb oldalon feküdtem...nekem biztos, hogy ott van a méhlepény ami felfogja a mozgást. Ne aggódj ha a doki azt mondja, hogy minden ok akkor úgyis van.
2020. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!