Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen mondtátok el a...

Hány hetesen mondtátok el a főnöknek, hogy babát vártok? Hogy fogadta?

Figyelt kérdés

Én körülbelül a 14-15. héten tervezem elmondani, de már előre tudom, hogy ki lesz akadva, mert ez egy kis cég, csak páran vagyunk, a másik kolleganőm is pont most lett terhes (még azt se tudja, hogy ő nem is tervez jönni egyáltalán 12. hét után) és a mi munkánkat nem igazán tudja senki ellátni, nem is könnyű beletanulni...


Szóval, biztos sokkoló lesz számára, hogy mindketten elmegyünk, bár a kolleganőmről tudta, hogy babaprojektben vannak, de azt hitte, én veszem majd át ennek a kolleganőnek a helyét, szóval... hát értitek.


A cégnek nyilván gondot fog ez okozni, tudom, ezért is tartok kicsit tőle, hogy elmondjam, nem akarok utána folyton feszültségben meg veszekedésben ülni bent. De nyilván addig sem húznám, míg határozottan látszani kezd, mert kib*szni sem akarok a céggel.



2020. szept. 26. 07:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat én így minél hamarabb elmondanam, hogy időben találjanak valakit, akit meg be is tudsz tanítani, simán elmondhatod egy hónappal előtte is.
2020. szept. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Huhhh, nagyon nem irigylem a főnököt, bár az sem mindegy, meddig akartok dolgozni. Egészen végig, vagy léptek hamarabb?

Ha tényleg korrekt akarsz lenni, akkor mihamarabb szólj, legyen ideje felvenni valakit, akinek legyen ideje betanulni.

2020. szept. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A kolleganő lépne hamar, én úgy terveztem, csak 2 hónappal szülés előtt jövök el, esetleg tovább, ha megegyezünk a home office-ban. De azért sokat kell ingáznom, napi 2,5 óra, két busz és séta, hát nem tudom, meddig fogom bírni.


Elmondani most még azért nem szeretném - bár lassan 12 hetes vagyok -, mert azt sem akarom, hogy utána, ha esetleg történik valami a babámmal, az legyen, hogy engem kirúgnak, mert el akarok menni szülni és inkább megtartják azt, aki felvesznek a helyemre. Értitek...


Nem mondom, hogy feltétlenül ez lenne, de kockáztatni sem akarok. Mert a cégnek nyilván az a fontos, hogy olyan legyen ott, akire számíthatnak hosszútávon, de ilyen alapon akkor meg sosem szülhetnék...

2020. szept. 26. 07:44
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
El kell mondani.Az orvos kiír veszélyeztetett terhesnek, ha a kereskedelembe dolgozol pl.Az utánpótlás munkaerőről a főnöknek kell gondoskodni.
2020. szept. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezért szokták a 12. hetet megvárni. Utána már ritka, hogy bármi történjen.
2020. szept. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 12., max. a 13. héten mondanám el. Szóval már legyen "biztos", de azért ő is tudjon róla minél előbb.
2020. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#4: De nem úgy lenne fair, ha a dolgozó időben jelezné, hogy legyen, aki betanítja az új dolgozót? Főleg, hogy a táppénzen lévő kismama a munkáltatónak többletköltség!

A táppénz keresőképtelenséget jelent.

Tehát arra az esetre jár, ha a terhes nő nem tud dolgozni, vagy munkájával veszélyeztetné a saját vagy a baba egészségét.

És abban az esetben is lehet másik munkakört kérni, ha meg tudják oldani.

2020. szept. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
4, jól.
2020. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
13. héten mondtam el azzal a körítéssel együtt, hogy természetesen amíg csak tudom ellátom a feladataimat és betanítom az utódomat. Utána is bármikor hívhatnak nyugodtan, ha valami problémába ütköznek. Nekem az is nagyon fontos volt, hogy találjunk mindenki számára elfogadható megoldást, ugyanis a munkakörömben nem maradhattam volna, ha az irodámat nem helyezik át. Fertőzésveszélyes helyen dolgoztam. Ezen izgultam a legjobban.
2020. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

KB a 10.héten szóltam. Azért csak akkor, mert pont a karácsonyi szabi időszak volt. Nálunk muszáj volt szólni, mert veszélyes vegyszerekkel is dolgoztam, ezt rögtön át kellett adni. Illetve nálunk sok idő a betanítás. A 8.hónapig dolgoztam.

Nem lepődött meg. Amikor felett dolgozni tudta, hogy friss házas vagyok és akarunk majd gyereket. Annyit kért, hogy azért vagy 1-2 évet dolgozzak előtte.ez így is történt.

2020. szept. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!