Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondtátok el a gyerek(e...

Hogyan mondtátok el a gyerek(ek)nek a tesó érkezését?

Figyelt kérdés

Mikor mondtátok el, hányadik héten, és milyen módon?

Kisiskolás és ovis tesók vannak nálunk. Előző alkalommal a "nagy" is olyan kicsi volt, hogy nem igazán értette, miért nő a hasam. De most már érteni fogják, és szeretném a legjobban kezelni ezt a helyzetet a számukra is.

Érdemes már elmondani előre, hogy próbálkozunk, szabad-e elmondani nekik az első 3 hónapban, vagy csak akkor mondjuk, ha már látszik és már "szinte biztos", hogy jönni is fog? Hogy a jobb a kisgyerekek számára?



2020. jún. 13. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem akkor mondjátok el, ha már tuti terhes vagy és a kritikus 3 hónap is letelt.

A gyerekvallalas a szülők döntése és nem a gyereké.

Ami mondjuk kicsit bonyolítja a helyzetet az az ha megkérdezitek őket, hogy szeretnének-e még egy tesót és azt mondják nem, de ti mégis csináltok, akkor nehogy közutálatnak legyen kitéve.

2020. jún. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez így van, a mi döntésünk. Abban 100%-ig biztosak vagyunk benne, hogy örülni fognak neki. Csak azt nem tudom, hogy ennyi idős gyereknek mennyi idő kell, hogy feldolgozza, és hogy hogyan fogom eltitkolni hónapokig előlük, miről susmorgunk apával, stb. De megfontolom és én is hajlok arra, hogy majd csak ha már tuti tuti biztos.
2020. jún. 13. 12:47
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Én a 8 hetes UH után elmondtam a nagytesónak is. Mentünk együtt a mamához elújságolni, nem is tudtam volna úgy elmondani, hogy ne hallja.
2020. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 khniki ***** válasza:
87%

Pont ilyen korúak volta itt is. Azt már korábban sokszor mondtuk nekik, hogy majd lesz kistesó, azt is tudták, melyik lesz a szobája.

A 12. hét után mondtuk el vacsi közben. Meg kellett számolniuk, hányan ülünk az asztalnál. :) Mondták, hogy négyen, de mondtuk, hogy nem, mert öten. Percekig nem értették, miért 5, aztán csak megmondtuk, hogy engem miért kell kettőnek számolni.

2020. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Bar nekem meg nincs gyermekem, de gondolkodva a valaszon en nem titkoloznak elottuk, az rosszabbul is elsulhet. Ok is a csalad reszei, az o szintukon el lehet mondani, mi a helyzet. Akár most is, hogy szeretnetek, ha lenne meg kisbabátok, ha lenne kistestveruk. Azt is el lehet mondani, ha kiderul hogy babát vársz, nem várnék a 12. hétig, hanem oszinten orulnek veluk. Ha netán valami tortenne a kisbabával a 12. hétig, ugyis látnák rajtatok, hogy valami tortent, szomoruak vagytok, valami más...megéreznék, és akkor akkor is lehet ugyan titkolózni, de pont a család elott?? Mikor valoszinuleg ti is arra nevelitek oket, hogy ha valami banat eri oket, legyenek oszinten es osszatok meg veluk? Másrészt ilyen koru gyerek akar tévesen azt is gondolhatja, hoyg o tett valami rosszat, haragszotok ra vagy miatta vagytok szomoruak. Ugyanugy, ha nem mondod el hogy terhes vagy, es mondjuk vegighanyod az elso par hetet vagy esetleg korhazba is kell menned /akár vészes hányás miatt/ akkor is a titkolózás oda vezethet, hogy azt kepzelik, anya beteg, akár azzal is társithatjak, hogy anya meg fog halni...vagy szinten magukat okolhatjak, hogy anya rosszul van. Szóval akkor már konnyebb út az egyenes beszéd.


Egyrészt az esetek legtobbjeben szerencsere nem tortenik semmi rossz, a baba szepen fejlodik a pocakban. Ezert nem kell rogton azzal szamitani, hogy baj lesz /fo a pozitiv hozzáállás, az elso gyereknel is/. Masreszt ha megis valami tortenik, akkor a gyerekkel a maga szintjen meg lehet ertetni. Sajnos a családban bármikor tortenhet barmilyen tragedia, amit szinten nem lehetne elhallgatni a gyerek elol, szinten kene vele beszelgetni rola.

2020. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
A kisfiam majdnem 2 éves, a kistesó 12 hetes volt a pocakomban, amikor elmondtuk. Már előtte felhívtam a figyelmét, ha láttunk várandós nőt, hogy baba van a pocakjában és ő is lakott az én hasamban. Úgy láttuk, a saját szintjén megértette. A bejelentés pedig úgy zajlott, hogy elmondtam neki, doktor bácsinál jártam, aki azt mondta, hogy baba van a pocakomban és ő lesz a kistestvére. Mondta, hogy "jó" :) Utána sokat nézegettük a "Babát várunk" magazint, megkapta a "Tesó lettem" és a "Kistestvér, nagytestvér" könyveket szépen sorban. Szerencsére nagyon sokszor kérte, hogy azokból meséljünk neki.
2020. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Terv: 12.heti uh utan (7 es 9evesek)

Gyakorlat: elkezdtem verezni es falfeheren kozoltem a ferjemmel hogy most! vigyen el a korhazba, es mivel egyutt karantenoztunk, jottek a gyerekek is a noi klinikahoz az autoban velunk. Ekkor meg csak azt tudtak h verzek, majd amikor uh-n elt a baba es jottek ertem ujra, akkor a beszallasnal mondtam h "lanyok nem igy szerettuk volna tudatni de kistesotok lesz". Amugy a nagy mar igy is sejtette mert nonstop oklendeztem, neha hanytam.

Viszont nagyon feltettem oket h ha elvetelek, at kell elniuk ennyi idosen. Szoval az idealis megiscsak a 12.hetes, bar az sem garancia semmire, mint tudjuk.

2020. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi még csak próbálkozunk a másodikkal, 3 és fél éves a kislányunk. Úgy beszéltük meg, hogy amint a 6 hetes vizsgálaton mindent rendben találnak, akkor elmondjuk. Nem titkolnánk el azt sem, ha valami baj lenne a babával, és mégsem születne meg. Az ő szintjén természetesen, de úgy gondolom, fontos az őszinteség.
2020. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!