Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keneteredmény: bakteriális...

Keneteredmény: bakteriális vaginózis és hüvelygomba. Lehet ettő baja a babának?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, semmi tünetet nem éreztem magamon, talán kicsit több lett a folyásom, mióta babát várok, erre ilyen lett a kenetvétel eredménye.



A doki azt mondta, 12. hét előtt nem ad semmit a magzat fejlödése miatt, aztán felír majd valamit esetleg...de úgy éreztem, tök érdektelen, szó nélkül adta oda a leletemet, csak én kérdeztem rá, hogy nem kellene ezzel kezdeni valamit??


Félek a felszálló fertőzésektől, olyan sok rosszat olvastam már róla. De attól is félek, hogy antobiotikumot használjak terhesen:/


Titeket mivel kezeltek?



2020. szept. 30. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat alapvetően en azért megkérdeznek egy másik dokit...
2020. szept. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a babának, de ha nem bízol az orvosodban, inkább válts.
2020. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24-25 hetes terhesen volt egy 1 hetes antibiotikum kúrám, mert E-colit találtak a hüvelyváladékomban. A következő vizsgálatnál szintén találtak valamit, arra már csak krémet kaptam, de azt mondta az orvos, hogy szinte mindig találhatnának valami bacit, de ameddig zárt a méhszáj és bent van a nyákdugó addig nem lehetne baj. Ma ismét szóltam az orvosnak (egy másiknak), hogy megváltozott mennyiségre is és színre is. Fehérből sárgás lett és sokkal több. Azt mondta erre, hogy így a terhesség vége felé ez normális (34 hkm vagyok) de zárt a méhszáj szóval nem kell aggódjak. Egyébként az előző terhességem egy kezeletlen felszálló fertőzés miatt ért véget jóval korábban, mint kellett volna és a baba se maradt velünk.
2020. szept. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont így jártam.

A dokim lactofeelt javasolt a 12 hét előtt, mert ez okozhat vetélést. A 12 hét után újra előjött, akkor már antibiotikumot írt fel.

2020. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ritkán okoz vetélést, mert ritkán száll fel a fertőzés. Nekem volt az első trimeszterben, hogy pár nap alatt magától elmúlt.

Azt is olvastam valahol, hogy ha zárva van a méhszáj, akkor a gomba nem okozhat problémát (a bakteriális igen, ha felszáll, de arra vannak kifejezetten terhesség alatt is használható készítmények).

2020. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na jó en feladom. En ma már 3x olvasom a keneteredmenyt kendertermészetesnek 😂😂
2020. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terhesség alatt többször előjött, kúpot kaptam rá. Semmi baja nem lett a babának.
2020. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!