Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mesélnétek a terhességi...

Mesélnétek a terhességi cukorbetegségetekről? Pár dolog miatt érdekelne.

Figyelt kérdés

Ma csóválta a fejét a doki a 20 hetes ultrahangon, hogy 22 hetesnek felel meg a baba és egyből kérdezni kezdte, hogy a család hajlamos-e a cukrosságra stb. Azóta ezen kattogok. Nemsokára lesz terhelésem, az első laboron minden értékem rendben volt. Kíváncsi lennék, nálatok hogy zajlott ez az időszak, mert ha kiderül hogy nekem is van valami a háttérben, nem akarok fejet kapkodni.


- Hogy alakul ki a cukorbetegség? Hónapok alatt vagy hetek alatt?

- Nálatok mit kellett változtatni a napokon, étkezésen? Minden esetben súlyos ellenőrzések követik a terhességi cukrot?

- Valóban van összefüggés a nagyobb baba és a cukrosság között?

- Hogy éltétek meg a dolgot, miben volt más eközben a szervezetetek?



2020. okt. 2. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Picivel léptem át a határt, 180ch diétát kellett (volna) tartanom, párszor elküldtek cukorprofilra aztán ennyi.

A baba teljesen egészségesen, normál méretekkel született.

Próbáltam tartani a diétát, vagyis annyit ettem, hogy beleférjen, de nálam ez azt jelentette, hogy minden nap ugyanazt ettem és már a gondolatától is rosszul voltam hogy mindjárt enni kell. Amúgy ha nem nézik nem tűnt volna fel hogy magasabb a cukor.

Nekem is azt mondták mindkét babára, hogy 2 héttel nagyobb, de teljesen átlagosak voltak

2020. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Én is kicsit voltam a határ fölött, 160 g ch diétát kell tartanom. A protokoll kórházanként nagyon eltérő, nálunk pl azt mondták hogy ne méregessünk ujjbegyből itthon, mert nagyon csalóka eredmnyt adnak. 2 hetente vérvétel, éhgyomri, majd saját reggeli után 60 perccel.

Diétát tartom, nem éreztem, illetve most se érzem hogy bármi problémám lenne.

A baba jelenleg attól függően hogy hol mérik 1-2 héttel kisebb.

Étkezésen sokat kellett változtatni, ilyen sokat nem tudom mikor ettem vacsira, illetve nem 6x ettem egy nap, hanem inkább 4x.

2020. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!