Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epepangás? Máj és epe tesztem,...

Epepangás? Máj és epe tesztem, magasabb mint kellene. Ma délelőtt megyek orvoshoz, de írnátok vélemény mennyire is magas, és ha volt epepangásotok, hogy folyott le a dolog, milyen értékekkel?

Figyelt kérdés

Csak azt írom ami magasabb lett,

Nekem az email-ben így jött:


S-Bilurbin konjugov: 5,09 µmol/L (0-5)

S-AST 0,97 µkat/L (0,2-0,55)

S-ALP 2,82 µkat/L (0,54-1,66)

S-ALT 1,33 µkat/L (0,13-0,58)


(Zárójelben az van, mil,en érték a jó)


Interneten megpróbáltam átváltani őket és megnézni nagyjából meddig jó az eredmény, de nem minden oldalon volt egységesen.


S- AST: 58,43 U/L (40ig jó)

S- ALP: 168,88 U/L (35-104)

S- ALT: 79,80 U/L (40ig jó)


Mennyire magasak ezek az eredmények, akinek volt már vele tapasztalata vagy esetleg ért hozzá?



2020. júl. 7. 09:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta nem tud mit csinálni, vesznek gyakrabban vért.
2020. júl. 7. 10:25
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez (laikusként) szerintem még nem a vészes kategória. Hányadik hétben vagy? Viszketsz? Nekem az elsőnél a 35-diken kezdődött, mindenhol viszkettem, aludni sem tudtam, nem adtak rá semmit, befektettek, kétnaponta UH, vérvétel... 38. héten császár. Már jó pár éve volt, nem akarok hülyeséget írni, de nagyon többszöröse volt a normálnak. Viszont lehetett volna rá gyógyszer, Ursofalk, de lehet van már korszerűbb a forgalomban. A második gyereknél csak a 39. héten volt egy kis emelkedésem, akkor azt mondta (egy másik doki), hogy valamennyi mindenkinek van a végén. Már nem jártam utána, mert pár napra rá megszültem. Ha még csak középidő környékén jársz, mindenképp továbbmennék a helyedben gasztróshoz, hogy csináljon UH-t (neked, ne a babának) és adjon gyógyszert, ha úgy ítéli meg. Sokaknak használ és teljesen okén végigviszik vele a terhességet, csak a nőgyógyászok (tisztelet a kivételnek) nem mindig értenek pont ehhez a területhez. Egy rokonom ikrekkel kapott epepangásra gyógyszert - tán a 32-35. héten volt kórházban -, de helyreálltak az értékei és végigvitte a terhességet, pedig ikreknél azt sem szokás :)
2020. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia. A 31.ben. epe homokot találtak a 21.ik héten, de azt mondták nem vészes. Külön vérvétel nem volt rá. Az miatt voltam gasztrosnál, mert görcsök és keménykedések miatt kórházban voltam. Fennt is feszített, és azért csinálták az UH-t. Igazából szinte kidobott a gasztros, hogy ő velem semmit nem tud kezdeni, sőt hozzám sem érhet mert terhes vagyok. Most pénteken kell mennem ismét vérvételre, mert ezt az előzőt a körzeti orvosom vette le. Ezt meg majd a nőgyógyász fogja. A nővérke azt mondta nem fog velem semmit csinálni a doktor úr, ma voltam az eredményekkel, de ha nem lesznek rosszabbak az eredmények, akkor kihúzhatom még. Igazábol ha nem ad gyógyszert, és ahogy ismerem nem fog, akkor nem tudom mi tévő legyek. Bízzak benne hogy nem is kell azért nem ad? Vagy kellene? Keressek más orvost? Mennyire veszélyes ez a babára? Mert elég ilyesztő dolgokat hallottam.


Egyébként igen, kicsit viszketek, nem annyira durván, az miatt is kértem a vérvételt :)

2020. júl. 7. 12:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért a vérnyomásodat is figyeld, mert a rosszabbodó májértékek toxémiát/hellpet is előre jelezhetnek.
2020. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A vérnyomásomat figyelem 110-120/60-70 szok lenni :)
2020. júl. 7. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!